Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2010, 13:10

autor: Jiker

Wieści ze świata (God of War III, Mass Effect 2, Torchlight) 15/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o modelach finansowych serwisu OnLive, 12 milionach członków PlayStation Home, procentach God of War III, a także konsolowym Torchlight. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o modelach finansowych serwisu OnLive, 12 milionach członków PlayStation Home, procentach God of War III, a także konsolowym Torchlight. Zapraszamy do lektury.

OnLive

Decyzja o braku subskrypcji w przypadku serwisu Gaikai, spotkała się z niemal natychmiastową reakcją ze strony twórców OnLive. Poinformowali oni, że dostęp do ich rozwiązania również będzie można uzyskać bez konieczności opłacania miesięcznego abonamentu (opcja OnLive Game Service, 15 dolarów/m-c). Mianowicie, dzięki darmowej opcji Onlive Game Portal zaistnieje możliwość wykupienia dostępu do wybranych gier, a także korzystania z ograniczonej funkcjonalności całego serwisu. OnLive zadebiutuje w połowie czerwca w Stanach Zjednoczonych.

Futuremark

Firma Futuremark, odpowiedzialna m.in. za opracowanie 3DMarka, poinformowała o rozpoczęciu prac nad projektem związanym z bibliotekami DirectX 11. Przedstawiciele producenta nie chcieli jednak zdradzić żadnych istotnych szczegółów. Wiemy jedynie, że nad postępem prac czuwa zespół odpowiedzialny dotąd za wspomniany 3DMark.

PlayStation Home

PlayStation Home ma już 12 milionów członków. Platforma społecznościowa konsoli PlayStation 3 zwiększyła tym samym bazę użytkowników o 2 miliony względem wyników z grudnia ubiegłego roku. Aż 85% z nich powróciło przynajmniej raz do wirtualnego świata wykreowanego przez Sony i korzystało z licznych, tworzących go atrakcji.

God of War III

Sig Asmussen z Sony Computer Entertainment Santa Monica oświadczył, że najnowsza gra studia – fenomenalne God of War III – wykorzystuje zaledwie 50-60% możliwości silnika, na bazie którego powstała (mimo że oferuje niesamowitą jakość oprawy graficznej). Asmussen jest pewny, że firma wykorzysta go lepiej w kolejnej swojej grze. Przypominamy, że studio ma w zanadrzu dwie kolejne produkcje, nad którymi rozpoczęło już wstępne prace.

Nintendo

Firma Nintendo sprzedała w Stanach Zjednoczonych w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2010 roku 1,9 miliona egzemplarzy Nintendo DS i Wii. Wraz z marcową premierą nowego modelu DS-a (DSi XL) koncern liczy na dalszy, szybki wzrost sprzedaży.

Mass Effect 2

Przedstawiciele firmy BioWare poinformowali, że rozpoczynając przygodę z Mass Effect 2 od wgrania stanu gry pochodzącego z pierwszej odsłony serii, uruchomiliśmy skomplikowany proces przeniesienia blisko 700 zmiennych związanych z naszymi wcześniejszymi wyborami oraz konsekwencjami, jakie wywołały one w fabule dzieła BioWare. Podobny system zostanie zastosowany w przypadku kolejnej odsłony marki.

Torchlight

Ze słów Maksa Schaefera, które wypowiedział w czasie wywiadu dla serwisu The Rumble Pack wynika, że gra hack’n’slash Torchlight wydana przed kilkoma miesiącami w wersji na PC trafi najprawdopodobniej na konsole. Więcej informacji na ten temat powinniśmy poznać już wkrótce.

Wieści ze świata (God of War III, Mass Effect 2, Torchlight) 15/03/10 - ilustracja #1

Crytek

Brytyjski oddział firmy Crytek, powstały po wykupieniu tamtejszego dewelopera Free Radical (seria TimeSplitters, Haze)dokonał w amerykańskim Urzędzie Patentowym rejestracji znaku towarowego Self Defense. Niewykluczone, że ma on związek z nową strzelaniną FPP firmy, nad którą pracuje ona od ubiegłego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Disciples III: Renaissance

Blue Dragon: Awakened Shadow

EA Sports MMA X360

EA Sports MMA PS3

ModNation Racers

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Przegląd tygodnia - mafijne kroki video magazyn

Gramy w God of War III - Hermes i scenka erotyczna Gramy!

gry