Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2012, 13:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (FortressCraft, Deus Ex, Mythic: The Story of Gods and Men) 2/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży FortressCraft, możliwym porcie pierwszej odsłony Deus Ex na PlayStation 3, a także oszustwie w serwisie Kickstarter.

Crazy Machines

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw Crazy Machines Complete Pack. Dzieła studia Fakt Software możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Pakiet kosztuje 17,49 euro (ok. 73 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Deus Ex

Europejska organizacja ratingowa PEGI przyznała ograniczenie wiekowe „16” grze Deus Ex w wersji na PlayStation 3. Rodzi to spekulacje, że klasyk z 2000 roku niedługo pojawi się w usłudze PlayStation Network. Warto przypomnieć, że pierwsza odsłona uznanej serii w 2002 roku pojawiła się także na PlayStation 2, gdzie doczekała się kilku usprawnień w stosunku do pecetowego pierwowzoru.

FortressCraft

Adam Sawkin ze studia Projector Games ogłosił, że gra niezależna o nazwie FortressCraft sprzedała się w liczbie 750 tysięcy egzemplarzy. Wynik ten udało się osiągnąć w ciągu dziesięciu miesięcy od premiery w usłudze Xbox Live. Tytuł wywołał swego czasu spore kontrowersje ze względu na bliźniaczo podobną tematykę do produkcji Minecraft, która 9 maja także zadebiutuje na Xbox Live.

Wieści ze świata (FortressCraft, Deus Ex, Mythic: The Story of Gods and Men) 2/5/12 - ilustracja #1

The Fullbright Company

Steve Gaynor, Johnnemann Nordhagen oraz Karla Zimonja otworzyli nowe studio deweloperskie o nazwie The Fullbright Company. Założeciele pracowali wcześniej m.in. nad dodatkiem DLC Minerva’s Den do gry BioShock 2. Twórcom podobało się wówczas tworzenie takiego mniejszego projektu, w którym główny nacisk kładzie się na fabułę. Właśnie w tym kierunku chcieliby pójść w przypadku własnej, niezależnej produkcji. Nie znamy jednak na jej temat żadnych szczegółów.

Bastion / Dustforce

W promocji Szaleństwo w Środku Tygodnia na platformie Steam znalazły się gry Bastion oraz Dustforce. Poszczególne pozycje możecie aktualnie nabyć odpowiednio za 5,59 euro (ok. 23 zł) oraz 3,49 euro (ok. 15 zł). Oferty zakończą się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

Mythic: The Story of Gods and Men

Wygląda na to, że w serwisie Kickstarter doszło do poważnego oszustwa. Autorzy podający się za studio Little Monster Productions (rzekomo mające w swoich szeregach byłych pracowników firm Activision oraz Blizzard) jakiś czas temu poprosili o sfinansowanie produkcji gry Mythic: The Story of Gods and Men. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przedstawione materiały graficzne zostały ściągnięte z różnych miejsc w sieci, o czym donoszą m.in. użytkownicy forum Reddit. Oszuści twierdzili, że do sfinalizowania dewelopingu potrzebują 80 tysięcy dolarów, które zostałyby wykorzystane do przeprowadzenia sesji motion capture oraz przygotowania ścieżki dźwiękowej. Na szczęście projekt nie zakończył się powodzeniem i zbiórkę anulowano tuż po wykryciu nadużycia. Do tej pory zebrano 4739 dolarów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: