Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2012, 13:44

autor: Hed

Firma Sony podpisała kontrakt na trzy gry ze studiem Giant Sparrow – czyżby nowe thatgamecompany?

Producent konsol PlayStation ponownie zainteresował się twórcami niezależnymi. Tym razem firma Sony podpisała kontrakt ze studiem Giant Sparrow, dzięki czemu trzy nowe gry trafią na PlayStation Network.

Firma Sony podpisała kontrakt na trzy gry ze studiem Giant Sparrow – czyżby nowe thatgamecompany? - ilustracja #1

Firma Sony podpisała kontrakt ze studiem Giant Sparrow, które przygotuje trzy ekskluzywne gry na platformę PlayStation Network. Pierwszą z nich będzie The Unfinished Swan, intrygująca produkcja o chłopcu przemierzającym śnieżnobiały świat. Koncern nie pierwszy raz interesuje się twórcami niezależnymi. Podobną umowę zawarto z thatgamecompany kilka lat temu. Z tamtego porozumienia zrodziły się tak ważne tytuły jak: flOw, Flower i Journey.

Ian Dallas, współzałożyciel Giant Sparrow, przyznał, że propozycja złożona przez Sony przypomina kontrakt zawarty z thatgamecompany. W zamian za przygotowanie trzech gier, studio Giant Sparrow będzie mogło urzędować w biurach Sony Santa Monica i otrzyma stosowne wsparcie wydawnicze. Podobno twórcy PlayStation zainteresowali się grami Dallasa i jego zespołu po jednym z festiwali, na których pokazano wczesną wersję The Unfinished Swan.

Czym w ogóle będzie ta produkcja? To opowieść o chłopcu, który przemierza niemal całkowicie biały świat i musi odkrywać jego kształty za pomocą czarnej farby. The Unfinished Swan zapowiada się więc bardzo ciekawie, bo takie podejście do rozgrywki daje spory potencjał do stworzenia ciekawych łamigłówek oraz motywów związanych z eksploracją. Data premiery gry nie została podana. Wiemy za to, że będzie ona kompatybilna z kontrolerem PlayStation Move.

  1. Zapowiedź The Unfinished Swan na blogu PlayStation