Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2016, 14:00

Wieści ze świata (Fallout 4, DayZ, Unravel, EndWar Online, Godus Wars) 5/2/2016

Dziś piszemy m.in. o prezentacji nowych efektów destrukcji otoczenia w grze Fallout 4 z patchem 1.3, wycieku danych z forum DayZ, wersji trial Unravel, debiucie EndWar Online na Steamie i Facebooku oraz wycięciu mikropłatności z Godus Wars. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

DayZ – wyciek danych z forum dyskusyjnego gry

Bohemia Interactive zawiadomiła o wycieku danych użytkowników z forum dyskusyjnego poświęconego grze DayZ (dzięki, Eurogamer). W ręce hakerów trafiły loginy, hasła i adresy e-mail. Ponadto atak doprowadził do czasowego wyłączenia przeglądarkowego MiniDayZ. Oczywiście zaleca się zmianę haseł, jeśli korzystacie z rzeczonego forum.

EndWar Online debiutuje na Steamie i Facebooku

Ubisoft wypuścił na Steamie i Facebooku finalną wersję gry Tom Clancy’s EndWar Online – sieciowej strategii czasu rzeczywistego z elementami gatunku MOBA, działającej w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play). Na graczy czekają trzy frakcje, którymi można bawić się zarówno w solowych kampaniach fabularnych, jak i trybie PvP. Niestety, tytuł zbiera dużo niepochlebnych recenzji od użytkowników z uwagi na bardzo uporczywe mikrotransakcje.

Wieści ze świata (Fallout 4, DayZ, Unravel, EndWar Online, Godus Wars) 5/2/2016 - ilustracja #1

Unravel – trial dostępny w EA Access i Origin Access

Firma Electronic Arts udostępniła wersję próbną platformówki Unravel przez usługi EA Access (XOne) i Origin Access (PC). Trial oferuje pierwsze dwa poziomy, którymi można cieszyć się maksymalnie przez dziesięć godzin. Premiera nowego dzieła studia Coldwood Interactive nastąpi 9 lutego na PC, PS4 i XOne.

Godus Wars pozbywa się mikropłatności

Minął zaledwie dzień od premiery Godus Warsswoistej RTS-owej modyfikacji gry Godus od Petera Molyneuxa – w usłudze Steam Early Access, a deweloper zdecydował się usunąć z tytułu mikropłatności. Dodatkową zawartość, która wcześniej była dostępna odpłatnie (np. opcja grania na drugim kontynencie), teraz można dostać za darmo. Studio 22 Cans uzasadniło tę zmianę, powołując się na społeczność, wśród której „dodatkowa zawartość premium nie cieszy się popularnością”, ale prawdziwą przyczyną jest raczej chęć poprawienia notowań Godus Wars – na tę chwilę tytuł ma na Steamie zaledwie 24% pozytywnych recenzji.

Fallout 4 – prezentacja nowych efektów destrukcji z patcha 1.3

Bethesda podzieliła się krótką prezentacją (przygotowaną przez użytkownika GSY Miguel z forum NeoGAF) jednego z nowych efektów graficznych, które patch 1.3 wprowadza do gry Fallout 4 na PC. Chodzi o trójwymiarowe, podatne na oddziaływania fizyczne (dzięki technologii PhysX) odłamki, jakie pojawiają pod wpływem strzelania w elementy otoczenia. GIF demonstrujący ów efekt w praktyce znajdziecie tutaj, natomiast pod tym adresem dowiecie się więcej o łatce 1.3.

Wieści ze świata (Fallout 4, DayZ, Unravel, EndWar Online, Godus Wars) 5/2/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: