Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOWWW
Okładka Tom Clancy's EndWar Online (WWW)

Tom Clancy's EndWar Online WWW

Przeglądarkowa wersja sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy’ego popularnej strategii RTS z 2009 roku. Za jej powstanie odpowiadają twórcy pierwowzoru – ekipa Ubisoft Shanghai. Akcja tytułu toczy się w roku 2030, 10 lat po wydarzeniach znanych z oryginalnej gry.

Strategiczne | MOBA | zagraj za darmo | alternatywna historia

Gra przestała działać 31 października 2016

WWW
Okładka Tom Clancy's EndWar Online (WWW)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

4lutego2016

premiera światowa

Gra Tom Clancy's EndWar Online na PC przestała działać

31października2016

Tom Clancy’s EndWar Online to przeglądarkowa gra typu MOBA, nawiązująca do wydanego kilka lat wcześniej RTS-a Tom Clancy’s EndWar. Za produkcję odpowiada studio Ubisoft Shanghai. W przeciwieństwie do poprzednika, EndWar Online oferuje darmową rozgrywkę z opcjonalnymi mikropłatnościami.

EndWar Online osadzone jest w niedalekiej przyszłości. Według scenariusza gry, w 2030 roku Ziemia została zrujnowana w wyniku wojny nuklearnej pomiędzy trzema skonfliktowanymi supermocarstwami – USA, Zjednoczoną Europą i Rosją. Na gruzach znanego świata walki trwają dalej.

Gracze decydują, czy stanąć do walki po stronie Europy czy Rosji. Jako dowódcy niewielkich armii mogą oni uczestniczyć w fabularnych misjach solowych. Jednak sednem rozgrywki są sieciowe starcia jeden na jednego. Charakteryzuje je duża dynamika połączona z brakiem mikrozarządzania. Jednostki zostały tak zbalansowane, aby miały swoje mocne i słabe strony. Nie ma tu oddziałów dobrych na wszystko – twórcy zastosowali sprawdzoną zasadę „papier-kamień-nożyce”. W trakcie walki żołnierze zdobywają doświadczenie, co pozwala im nabywać nowe umiejętności i korzystać z coraz bardziej zaawansowanych technologii.

Wygrywanie starć, prócz rozwoju armii poszczególnych graczy, służy powodzeniu całej frakcji. Przebieg wojny można oglądać z pozycji wirtualnej kuli ziemskiej. Tocząc bitwy w różnych krajach świata gracze przyczyniają się do przejmowania kontroli nad kolejnymi rejonami, a w końcu do światowej dominacji jednej z frakcji. Poplecznicy zwycięskiej strony otrzymują pewne bonusy, które przechodzą do następnej rundy.

EndWar Online korzysta z programu Adobe Flash. Jak na tytuł przeglądarkowy, cechuje się on całkiem ładną, trójwymiarową grafiką. Twórcy zadbali też o realistyczne dźwięki strzałów i wybuchów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Gry podobne do Tom Clancy's EndWar Online

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's EndWar Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Ubisoft wyłącza serwery Might & Magic: Duel of Champions, The Mighty Quest for Epic Loot i EndWar Online
Ubisoft wyłącza serwery Might & Magic: Duel of Champions, The Mighty Quest for Epic Loot i EndWar Online

wiadomość27 sierpnia 2016

Firma Ubisoft poinformowała, że w październiku tego roku zamknie serwery trzech produkcji korzystających z modelu free-to-play. Ten los spotka gry Might & Magic: Duel of Champions, The Mighty Quest for Epic Loot oraz Tom Clancy's EndWar Online.

Wieści ze świata (Fallout 4, DayZ, Unravel, EndWar Online, Godus Wars) 5/2/2016
Wieści ze świata (Fallout 4, DayZ, Unravel, EndWar Online, Godus Wars) 5/2/2016

wiadomość5 lutego 2016

Dziś piszemy m.in. o prezentacji nowych efektów destrukcji otoczenia w grze Fallout 4 z patchem 1.3, wycieku danych z forum DayZ, wersji trial Unravel, debiucie EndWar Online na Steamie i Facebooku oraz wycięciu mikropłatności z Godus Wars. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tom Clancy's EndWar Online wchodzi w fazę otwartej bety
Tom Clancy's EndWar Online wchodzi w fazę otwartej bety

wiadomość4 grudnia 2015

Firma Ubisoft wypuściła aktualizację 1.0 do gry Tom Clancy's EndWar Online, tym samym rozpoczynając otwarte beta testy tej produkcji. Na graczy czeka kolejny dowódca czołgów oraz nowy tryb rozgrywki.

Diablo, Wikingowie i hardkorowy RPG – co nowego w grach przeglądarkowych
Diablo, Wikingowie i hardkorowy RPG – co nowego w grach przeglądarkowych

wiadomość3 listopada 2015

Przyglądamy się najciekawszym nowym produkcjom, jakie pojawiły się w przeglądarkach w ostatnich tygodniach, oraz najważniejszym aktualizacjom popularnych gier WWW.

Wieści ze świata (StarCraft II: Legacy of the Void, Torchlight III, EndWar Online) 2/9/2015
Wieści ze świata (StarCraft II: Legacy of the Void, Torchlight III, EndWar Online) 2/9/2015

wiadomość2 września 2015

Dziś piszemy m.in. o szansach na powstanie Torchlight III, starcie zamkniętych beta testów Tom Clancy’s EndWar Online oraz krakowskiej imprezie, podczas której będzie można poznać datę premiery i kolejne informacje nt. StarCraft II: Legacy of the Void oraz zobaczyć intro gry i finały World Championship Series. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.