Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2012, 12:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Castlevania: Mirror of Fate, Reprisal, Quantic Dream) 22/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o opinii Davida Cage'a na temat możliwości współczesnych konsol, rzekomej zapowiedzi gry Castlevania: Mirror of Fate, a także przeglądarkowej produkcji Reprisal w stylu serii Populous.

Painkiller

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw Painkiller Complete Pack. Poszczególne odsłony znanej serii zapoczątkowanej przez polskie studio People Can Fly możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Cały pakiet kosztuje 7,49 euro (ok. 33 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Castlevania: Mirror of Fate

Na holenderskiej stronie internetowej N1ntendo pojawiła się plotka, że firma Konami na czerwcowych targach E3 zapowie grę Castlevania: Mirror of Fate w wersji na 3DS-a. Wiadomość została szybko usunięta, ale wychwycili ją m.in. użytkownicy forum NeoGAF. Redaktorzy wspomnianego serwisu powołują się na harmonogram firmy Konami na najbliższą imprezę w Los Angeles, w którym miała pojawić się również informacja, że nad projektem pracują m.in. David Cox oraz Enric Alvarez, czyli członkowie zespołu odpowiedzialnego swego czasu za grę Castlevania: Lords of Shadow. Jak dotąd przedstawiciele Konami nie ustosunkowali się do tych doniesień. Wiarygodności dodaje im fakt, że japoński wydawca w lutym zarejestrował domenę castlevania-mirroroffate.com.

Quantic Dream

David Cage, założyciel studia Quantic Dream (Heavy Rain), powiedział w wywiadzie dla serwisu Develop, że obecne na rynku konsole są na tyle mocne, iż mogłyby być wspierane przez deweloperów jeszcze przez następne pięć lat. Cage użył nawet stwierdzenia, że „nie jest tak bardzo zainteresowany technologią konsol następnej generacji”. Jest bowiem zdania, że głównym ograniczeniem obecnych platform sprzętowych wcale nie są ich podzespoły, ale brak kreatywności wśród twórców. Mimo to można się jednak spodziewać, że następcy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 pojawią sie na rynku wcześniej niż w 2017 roku.

Wieści ze świata (Castlevania: Mirror of Fate, Reprisal, Quantic Dream) 22/5/12 - ilustracja #1
Heavy Rain

38 Studios

Lincoln Chafee, gubernator stanu Rhode Island, zdradził w wywiadzie dla serwisu boston.com, że zespół 38 Studios (Kingdoms of Amalur: Reckoning) zwolnił bliżej nieokreśloną liczbę pracowników. Podobno nie wszyscy otrzymali pełną pensję. Amerykański deweloper kilka dni temu spłacił dług w wysokości 1,125 mln dolarów wobec Rhode Island. Trudna sytuacja studia spowodowała, że pojawiło się ryzyko jego zamknięcia.

Reprisal

Projektant gier Jon Caplin opracował przeglądarkową produkcję typu free to play o nazwie Reprisal. Autor stworzył ją w hołdzie dla serii Populous, więc mechanika rozgrywki może przypominać kultowy hit Petera Molyneux. Całość została okraszona staroszkolną oprawą graficzną i muzyką skomponowaną przez Erica Skiffa. Reprisal możecie sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej projektu.

Origin

W serwisie dystrybucji cyfrowej Origin o 50% przeceniono prawie 30 gier. Promocją objęto takie tytuły jak Dead Space 2, Crysis, Dragon Age II, Mass Effect 2, Need for Speed: Hot Pursuit, czy Shift 2: Unleashed. Czas trwania specjalnej oferty jest ograniczony, więc warto się pospieszyć i jak najszybciej rozważyć zakup interesujących produkcji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: