Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Call of Duty: Modern Warfare 3 - Collection 1 (PC)

Call of Duty: Modern Warfare 3 – Kolekcja 1 PC

Call of Duty: Modern Warfare 3 - Collection 1

Pierwsze, pełnoprawne rozszerzenie do niezwykle popularnej strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 3. Dodatek tradycyjnie rozbudowuje tryb wieloosobowy o nowe mapy przeznaczone do rozgrywek sieciowych.

To jest dodatek do gry Call of Duty: Modern Warfare 3.

Akcji | FPP | Call of Duty | współczesne konflikty | strzelanki

PC Windows
Okładka Call of Duty: Modern Warfare 3 - Collection 1 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8maja2012

15maja2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolekcja 1 to pierwszy dodatek do gry Call of Duty: Modern Warfare 3. Rozszerzenie na PC zostało wydane w wersji pudełkowej, stanowiąc alternatywę dla zwolenników tradycyjnej dystrybucji. W środku opakowania nie znajdziemy jednak płyty, a jedynie kartkę z kodem pozwalającym ściągnąć cyfrową zawartość za pośrednictwem usługi Steam. Wymagane jest zatem posiadanie takiego konta.

W ramach Kolekcji 1 otrzymujemy cztery mapy do tradycyjnych zmagań sieciowych (Liberation, Piazza, Overwatch, Black Box) oraz dwa poziomy do trybu Operacje Specjalne (Czarny lód, Negocjator). W lokacji Liberation zmagania toczą się w parku, gdzie na otwartym terenie odnajdą się  snajperzy i żołnierze z karabinkami szturmowemu. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku mapy Piazza zlokalizowanej we Włoszech, gdzie preferowana jest raczej walka na bliski dystans za pomocą strzelb i pistoletów maszynowych. Z kolei Overwatch przenosi nas na plac budowy w Nowym Jorku, a w Black Box walczymy w okolicach rozbitego samolotu Air Force One w Południowej Kaliforni. W misji Czarny lód zadaniem gracza jest dojechać na skuterach śnieżnych do kopalni diamentów i wysadzić ją. Z kolei etap Negocjator zabiera nas do Indii, gdzie zajmujemy się ewakuacją zakładników. Najpierw przebijamy się przez kolejne pokoje budynku, by z czasem przedostać się na ulice. Wszystko to w zabójczym tempie, gdyż Rosjanie z brutalną systematycznością rozstrzeliwują bezbronnych cywilów.

Wprowadzone mapy wieloosobowe opierają się na znanej fanom serii Call of Duty mechanice rozgrywki – ma być szybko, dynamicznie i efektownie. W dalszym ciągu brakuje pojazdów do wykorzystania, a starcia odbywają się na niewielkim obszarze. Dzięki temu cały czas możemy spotykać nowych przeciwników i nie ma momentów przestoju, co spodoba się fanom ciągłej akcji i zręcznościowej zabawy. Całość działa na tym samym silniku co podstawowa wersja gry, więc oprawa graficzna nie doczekała się żadnych poprawek, ale projekt aren jest znacznie ciekawszy niż tych z podstawowej wersji Modern Warfare 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-18  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,99 PLN

Gry podobne do Call of Duty: Modern Warfare 3 – Kolekcja 1

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Modern Warfare 3 – Kolekcja 1

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Modern Warfare 3 – Kolekcja 1

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 16 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Recenzja Call of Duty: Modern Warfare 3 - Kolekcja 1 - dodatku z nowymi mapami i operacjami specjalnymi
Recenzja Call of Duty: Modern Warfare 3 - Kolekcja 1 - dodatku z nowymi mapami i operacjami specjalnymi

Recenzja 28 maja 2012, 10:07

Całość uzupełnia ciekawy dodatek – dwie operacje specjalne dla jednego gracza i kooperacji. Nie można ich traktować jako coś więcej niż miły bonus ze strony wydawcy: obie da się przejść w kilkanaście minut, choć windowanie wyników przedłuży maniakom ich żywotność. Podobnie jak w misjach z oryginału, tak i tutaj rzuceni jesteśmy w lekko zmodyfikowane otoczenie z kampanii fabularnej. W niezbyt porywającym „Czarnym Lodzie” rozpoczynamy od szaleńczego zjazdu skuterem, aby dostać się do rosyjskiego kompleksu i wysadzić go w powietrze. „Zakładnik” to już inna para kaloszy – musimy pędzić na złamanie karku, a przy tym wykazać się celnym okiem oraz nie lada refleksem, bo poza eliminacją wrogich komandosów trzeba także utrzymać przy życiu konkretną liczbę cywilów. W pewnych scenach zakładnicy rozstrzeliwani są z brutalną regularnością, więc misja toczy się w bezpardonowym tempie. Rewelacja.