Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3PCX360
Okładka Dungeon Twister (PS3)
OkładkaDungeon Twister (PS3)

Dungeon Twister

Dungeon Twister to gra strategiczna oparta na planszowym pierwowzorze. Naszym głównym zadaniem jest wydostanie się z niebezpiecznych mechanicznych lochów.

Strategiczne | fantasy | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Twister Premiera

anulowana

X360 PC

4cze2012

PS3

Gry podobne do Dungeon Twister

Overlord II

Dungeon Defenders

ToeJam & Earl

Dungeon Twister to elektroniczna wersja znanej francuskiej gry planszowej. Za przeniesienie tego pomysłu do cyfrowej postaci odpowiada firma Hydravision Games, która w przeszłości pracowała między innymi przy survival horrorze Obscure.

Planszowa gra Dungeon Twister została opracowana przez Christophe Boelinger i początkowo wydana tylko na rynku francuskim. Wobec rosnącej popularności dzieła, zdecydowano się również na stworzenie wersji angielskiej i niemieckiej. Twórcami wszystkich jest firma Asmodee, która nadzorowała również przeniesienie pomysłu do postaci elektronicznej. W dużym skrócie, zabawa w Dungeon Twister polega na wydostaniu się ze skomplikowanych lochów lub pokonaniu przeciwników, czyli innych graczy.

W wersji elektronicznej autorzy postarali się odtworzyć planszowy pierwowzór w stu procentach, nie dokonując żadnych rewolucyjnych zmian. Zadanie pozostało więc nie zmienione. Każdy z zawodników prowadzi drużynę 8 postaci i magicznych stworzeń, które wbrew własnej woli zostały teleportowane do mechanicznego labiryntu, naszpikowanego niebezpiecznymi pułapkami. Cechą charakterystyczną podziemi, złożonych przede wszystkim z 8 oddzielnych pomieszczeń, jest to, że niektóre elementy mogą ulegać rotacji, zmieniając zupełnie całą sytuację.

Celem gry jest uzyskanie pięciu punktów zwycięstwa. Otrzymujemy je między innymi za zabicie którejś z postaci innego gracza oraz za udane przejście przez jego pole (czyli ucieczkę z lochu). Zabawę urozmaicają karty, wśród których podstawowymi są karty akcji, umożliwiające wykonanie kilku różnych ruchów i czynności. Możemy więc albo odkryć zakryty dotąd pokój, obrócić go, ruszyć naszą postacią lub zaatakować przeciwnika. Nasi bohaterowie posiadają również pewne specjalne, potężne umiejętności.

Tytuł w wersji elektronicznej oferuje świetną trójwymiarową grafikę oraz oczywiście możliwość prowadzenia rozgrywki w sieci. Autorzy opracowali też tryb dla pojedynczego zawodnika, w którym możemy zmierzyć się z zawansowaną sztuczną inteligencją.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dungeon Twister

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PC
PS3