Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Spyglass Board Games (X360)

Spyglass Board Games X360

Zbiór czterech różnych gier planszowych - szachów, warcabów, mancali oraz reversi (othella). Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer, wykorzystujący możliwość dołączenia kamerki USB.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Spyglass Board Games (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

1sierpnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spyglass Board Games jest zestawem składającym się z czterech popularnych gier planszowych. Rozgrywki możemy prowadzić w pojedynkę, bądź też zaprosić do zabawy przyjaciół. Duży nacisk położono także na możliwość customizacji wyglądu gry oraz wykorzystania dołączanej do konsoli kamerki USB. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie Freeverse. Firma ta na Xboxa 360 wydała także remake strzelanki FPP Marathon: Durandal. Podobnie jak w przypadku wspomnianej zręcznościówki, Spyglass Board Games rozprowadzany jest w ramach sieciowej usługi Xbox Live Arcade. Jedyną platformą docelową jest natomiast Xbox 360.

Lista dostępnych gier planszowych obejmuje przede wszystkim cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem szachy oraz warcaby. Dwie pozostałe gry są już zdecydowanie mniej znane. Mowa tu o mancali oraz reversi (znanym także jako othello). Producent zadbał oczywiście o to żeby z zasadami rozgrywki można się było zapoznać. Ponadto przewidziano możliwość dokonywania zmian wyglądu poszczególnych elementów obrazu, jak chociażby figurek przestawianych w szachach. Możemy tu zazwyczaj wybierać pomiędzy kilkunastoma różnymi wzorami.

Jednym z podstawowych atutów Spyglass Board Games jest pełne wykorzystanie kamery USB. W rezultacie odświeżane w czasie rzeczywistym wizerunki grających są przez cały czas widoczne w górnej części ekranu. Ponadto gracze mogą dokonywać licznych zmian sposobu przekazywania danych, dodając efekty specjalne, czy w ciekawy sposób zniekształcając obraz. Przewidziano też oczywiście możliwość dwustronnej komunikacji.

Z myślą o sympatykach potyczek bez udziału innych graczy przygotowano też pełnoprawny singleplayer, w którym bawimy się z komputerowym przeciwnikiem. Do zebrania jest dwanaście różnych achievementów, osiąganych zarówno za proste (przetestowanie każdej z gier), jak i bardziej złożone czynności (np. zdobycie wszystkich czterech narożników w Reversi). Oprawa wizualna Spyglass Board Games jest bardzo czytelna. Planszę do gry możemy naturalnie obserwować pod dowolnym kątem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Spyglass Board Games

Klasyfikacja PEGI Spyglass Board Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Spyglass Board Games

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Maraton: Durandal i Spyglass Board Games od jutra na Xbox Live Arcade
Maraton: Durandal i Spyglass Board Games od jutra na Xbox Live Arcade

wiadomość31 lipca 2007

Wraz z początkiem sierpnia na Xbox Live Arcade pojawią się dwie interesujące pozycje. Pierwsza to Marathon: Durandal, natomiast druga to Spyglass Board Games. Ich łączna wartość wynosi 1200 MP.