Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 maja 2012, 13:50

autor: Hed

Twórcy Kingdom of Amalur: Reckoning mogą być niewypłacalni – groźba zamknięcia 38 Studios

Z doniesień wynika, że deweloper znany z gry Kingdoms of Amalur: Reckoning nie zapłacił swoim pracownikom i zalega ze spłatą długu zaciągniętego wobec jednego z amerykańskich stanów. To może oznaczać, że wkrótce pożegnamy się z 38 Studios.

Twórcy Kingdom of Amalur: Reckoning mogą być niewypłacalni – groźba zamknięcia 38 Studios - ilustracja #1

Twórcy gry Kingdoms of Amalur: Reckoning ze studia 38 najwyraźniej są niewypłacalni (co mogły sugerować plotki sprzed kilku dni). Według doniesień, deweloper nie wypłacił należności pracownikom i nie był w stanie spłacić długu zaciągniętego wobec stanu Rhode Island, reprezentowanego przez Economic Development Corporation. Wczoraj producent przekazał instytucji czek o wysokości 1 125 000 dolarów, który miał uspokoić sytuację. Przedstawiciel EDC poinformował, że dokument nie ma pokrycia i został zwrócony. Curt Schilling, jeden z założycieli 38 Studios, na razie nie komentuje sprawy.

38 Studios pożyczyło od Rhode Island okrągłe 75 milionów dolarów w 2010 roku za przeniesienie swoich pracowników do tego stanu. W tym tygodniu producent miał spłacić wspomnianą kwotę (1,12 miliona dolarów), ale tego nie zrobił (następnej takiej wpłaty studio musiałoby dokonać dopiero w 2013 roku). Przedstawiciel Economic Development Corporation potwierdził też, że w tym tygodniu firma Schillinga nie zapłaciła swoim pracownikom. Serwis Joystiq twierdzi natomiast, że studio zwolniło wszystkich pracowników kontraktowych i tymczasowych.

Nie spłacenie należności i niemożność wypłacenia pensji będzie oznaczało koniec studia 38. Istnieje ryzyko, że długiem z 2010 roku zostaną obciążeni podatnicy z Rhode Island, więc o sprawie jest głośno w amerykańskich mediach. W takiej sytuacji stan przejmie prawa do własności intelektualnych studia, które będzie można sprzedać, aby pokryć część kosztów. Sytuacja twórców Kingdoms of Amalur: Reckoning wydaje się dramatyczna i trudno powiedzieć, czy Curt Schilling zdoła znaleźć środki, aby się z niej wyplątać. Deweloper pracował nad projektem MMO o nazwie Copernicus, rozgrywającym się w tym samym uniwersum co Reckoning.

  1. Oficjalna strona 38 Studios