Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2013, 11:31

autor: Robson

Wieści ze świata (Call of Duty Online, Battlefield 3, Far Cry i Splinter Cell) 15/1/13

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści ze świata. W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się premierze Call of Duty Online na wschodnim rynku, ciekawej fuzji marek Battlefield i Top Gear oraz potencjalnej premierze gry Akaneiro: Demon Hunters. Rzucimy też okiem na zapowiedziane zestawy serii Far Cry oraz Splinter Cell. Zapraszamy!

Cubemen

Steam przygotował dzisiaj ciekawą ofertę promocyjną na grę Cubemen. Do godziny 18:00 nabyć ją można z 75% zniżką, a więc za jedyne 0,99 euro, czyli nieco ponad 4 złote.

Call of Duty Online

O grze Call of Duty Online pamiętać możecie z naszych wcześniejszych wiadomości. Stworzony dzięki współpracy firm Activision i Tencent tytuł free-to-play wkroczył właśnie w fazę testów na terytorium Chin, pod kątem którego też docelowo był produkowany. Tencent, dostawca usług internetowych i drużynowych gier online, zajął się przede wszystkim przygotowaniem lokalizacji gry dla swojego rodzimego rynku. Na razie nie ma żadnych informacji na temat ewentualnego pojawienia się Call of Duty Online na Zachodzie.

Call of Duty Online. - Wieści ze świata (Call of Duty Online, Battlefield 3, Far Cry i Splinter Cell) 15/1/13 - wiadomość - 2013-01-15
Call of Duty Online.

Akaneiro: Demon Hunters

Znany deweloper gier American McGee, wraz ze swoim studiem Spicy Horse, ma zamiar wydać swoje najnowsze dzieło, czyli Akaneiro: Demon Hunters, przed 24 stycznia tego roku. To, czy ten ambitny plan uda mu się zrealizować, zależne jest jednak od dwóch czynników. Po pierwsze, gra musi zostać wybrana jako następny kandydat do dystrybucji cyfrowej Steama, a więc uzyskać odpowiednio wysoki procent zainteresowania graczy na platformie Greenlight. McGee jest przekonany, że plasująca się obecnie na trzecim miejscu w tym notowaniu hybryda Diablo z Okami dopnie swego, co ostatecznie przełoży się na większą chęć graczy co do inwestycji w sam projekt. Należy bowiem wspomnieć, że mająca swe początki w Kickstarterze produkcja ciągle nie osiągnęła ustalonego przez twórców progu finansowego. Na chwilę obecną, Demon Hunters udało się zebrać trochę ponad 80 tysięcy z wymaganej przez Spicy Horse sumy 200 tys. dolarów. Swoje pieniądze oddawać można jeszcze przez 18 dni, a w podjęciu decyzji pomóc może trwająca do jutra otwarta beta produkcji.

Grafika z gry Akaneiro: Demon Hunters. - Wieści ze świata (Call of Duty Online, Battlefield 3, Far Cry i Splinter Cell) 15/1/13 - wiadomość - 2013-01-15
Grafika z gry Akaneiro: Demon Hunters.

Far Cry i Splinter Cell Ultimate

W ofercie jednego z wiodących sprzedawców gier i elektroniki w Wielkiej Brytanii, sklepu GAME, pojawiły się (i równie szybko zniknęły) dwie ciekawe pozycje. Zestawy Far Cry Ultimate oraz Splinter Cell Ultimate wycenione zostały kolejno na 39,99 funtów (ok. 197 zł) i 29,99 funtów (niecałe 145 złotych).

Jak nietrudno się domyślić, obydwie pozycje będą kompilacjami dwóch wymienionych wyżej serii. Według serwisu informacyjnego polygon.com, „Ostateczny Far Cry” zawierać będzie wszystkie trzy części cyklu – Far Cry, Far Cry 2 i najnowszą Far Cry 3. Z kolei „Ostateczny Splinter Cell” skupi się na świeższych odsłonach swojej rodziny – Double Agent i Conviction. Przygody na rajskiej wyspie i w afrykańskim buszu ukażą się na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360, a Sam Fisher pojawi się wyłącznie na komputerach osobistych.

Battlefield 3

W sieci odnaleźć można nową produkcję grupy RocketSolution - niezależnie tworzących weteranów Battlefielda 3, przemieniających swe pomysły w filmy oparte na tym tytule. Najnowszy materiał pokazuje, co mogłoby wyjść z połączenia ich ukochanej gry z serią Top Gear. Wartą sprawdzenia produkcję obejrzeć możecie poniżej:

Galeria obrazków

Standardowo, polecamy również nowe obrazki w naszych galeriach…

  1. Ace Combat: Assault Horizon
  2. Tomb Raider
  3. Gran Turismo 5

Galeria filmów

…jak i nowe filmy z gier.

  1. DMC: Devil May Cry – Porównanie graficzne.
  2. Metal Gear Rising: Revengeance – gameplay trailer.
  3. God of War: Wstąpienie – kulisy produkcji.
  4. Sly Cooper: Złodzieje w czasie – Trailer.