Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cubemen (PC)
OkładkaCubemen (PC)

Cubemen PC

Gra z gatunku tower defence rozbudowana o liczne elementy strategii czasu rzeczywistego.

Strategiczne | RTS | tower defense | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cubemen Premiera PC

16marca2012

producent: Three Sprockets wydawca: Three Sprockets Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cubemen to niezależna produkcja stworzona przez studio 3 Sprockets. Choć zalicza się do gatunku gier tower defence, to twórcy postanowili wprowadzić w niej szereg rozwiązań charakterystycznych dla strategii czasu rzeczywistego. Bierzemy udział w bitwie na planszy zbudowanej z sześcianów o różnej wysokości. Na graczy czekają dwa główne tryby zabawy.

Pierwszy z nich – Defense – opiera się na klasycznych założeniach: dysponując odpowiednim zasobem waluty (w tym przypadku są to sześciany) staramy się zrekrutować jak najwięcej jednostek i rozmieścić je na planszy w taki sposób, aby armia sterowana przez sztuczną inteligencję nie przedostała się do naszej bazy. Do dyspozycji graczy oddano oprócz zwykłych piechurów wyposażonych w karabiny maszynowe, także żołnierzy z miotaczami ognia i innym ciężkim sprzętem. W każdej chwili możemy im wydać rozkaz przemieszczenia się w wybrane miejsce.

Drugi z dostępnych trybów – Skirmish – to unikatowe rozwinięcie klasycznej rozgrywki tower defence, pozwalające na zmierzenie się ze sobą dwóch graczy (jednego z nich może zastąpić sztuczna inteligencja). Tym razem obie drużyny dysponują własnymi bazami i sześcianami niezbędnymi do stworzenia jednostek. Zadanie polega na przedarciu się przez wrogą armię i zniszczeniu jej bazy, przy jednoczesnej obronie własnej.

W przypadku obu trybów twórcy przygotowali po trzy warianty wpływające w pewnym stopniu na strategię prowadzenia starć. Obok klasycznego, pozbawionego jakichkolwiek ograniczeń, możemy zdecydować się na limit żołnierzy znajdujących się jednocześnie na planszy lub sześcianów wykorzystanych do ich stworzenia.

Gra oferuje rozbudowany system statystyk sieciowych, dzięki czemu możemy porównać swoje wyniki z innymi graczami.

Produkcja Cubemen posiada minimalistyczną, trójwymiarową oprawę graficzną. Zarówno plansze, jak i jednostki składają się z niewielkiej liczby sześcianów. Armie poszczególnych graczy różnią się przede wszystkim kolorem, choć twórcy wprowadzili także opcję dodania charakterystycznych elementów do ich wyglądu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Cubemen: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cubemen Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 120 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7