Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2012, 17:17

autor: Kono

Call of Duty Online - Activision zapowiada darmową wersję swojej sztandarowej strzelanki

Firmy Activision oraz Tencent zapowiedziały grę Call of Duty Online. Produkcja będzie darmową sieciową strzelanką przeznaczoną wyłącznie na rynek chiński.

Call of Duty Online - Activision zapowiada darmową wersję swojej sztandarowej strzelanki - ilustracja #1

Firmy Activision oraz Tencent ogłosiły nową grę reprezentującą markę Call of Duty. Call of Duty Online, bo tak nazywa się ten tytuł, ma być darmową sieciową strzelanką przeznaczoną specjalnie na rynek chiński.

Warto zaznaczyć, że strategiczne partnerstwo pomiędzy Activision a Tencent nie jest związane tylko i wyłącznie z Call o Duty Online. Według informacji zamieszczonych w serwisie MMOCulture, umowa ma ponoć dotyczyć Project Titan (nadchodzącej gry MMO studia Blizzard), a Activision planuje otwarcie studia deweloperskiego w Szanghaju, które będzie zajmować się Call of Duty Online.

Call of Duty Online będzie siódmą z kolei sieciową strzelanką, którą zaopiekuje się chińska firma Tencent. Koncern ma pod swoimi skrzydłami m.in. grę Warface autorstwa studia Crytek.

W czasie imprezy, na której ogłoszono Call of Duty Online pojawił się zarówno Bobby Kotick, jak i Ma Huateng, który pełni funkcje prezesa korporacji Tencent. Szef Activision Blizzard nie omieszkał podsumować tej ważnej chwili.

Jesteśmy bardzo podekscytowani partnerstwem z Tencent i potencjałem chińskiego rynku gier. Uważamy, że Chiny są jednym z najbardziej obiecujących miejsc na świecie, umożliwiających nam rozwój oraz tworzenie innowacyjnych produkcji. Tencent jest idealnym dla Activision partnerem, który pomoże wprowadzić markę Call of Duty na rynek chiński, dzięki swojej renomie oraz dogłębnej wiedzy.

Call of Duty Online pojawi się najprawdopodobniej tylko na pecetach. Mało możliwe jest też, aby najnowszy produkt Activision oficjalnie opuścił granice Chin. Twórcy nie ujawnili zbyt wielu informacji na temat tej gry. Mamy jednak nadzieję, że dowiemy się nieco więcej o Call of Duty Online podczas zbliżającego się ChinaJoy 2012.