Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2013, 11:10

Ruszył Kickstarter gry Wildman od twórcy serii Dungeon Siege i Supreme Commander

Znane z serii Dungeon Siege i Supreme Commander studio Gas Powered Games uruchomiło Kickstartera projektu Wildman. Gra ma połączyć mechanizmy rozgrywki RPG z pełnowymiarowym modułem RTS, pozwalającym na budowanie bazy i dowodzenie całymi armiami.

Autorzy liczą na pomoc graczy w sfinansowaniu gry Wildman. - Ruszył Kickstarter gry Wildman od twórcy serii Dungeon Siege i Supreme Commander - wiadomość - 2013-01-15
Autorzy liczą na pomoc graczy w sfinansowaniu gry Wildman.

Odliczanie na stronie studia Gas Powered Games dobiegło końca i ujawniono kolejny projekt zespołu. Okazała się nim gra RPG wzbogacona silnymi elementami strategicznymi zatytułowana Wildman. Środki na jej produkcję autorzy chcą zgromadzić za pomocą Kickstartera. Potrzebne jest 1,1 mln dolarów, a zbiórka potrwa do 15 lutego. Projekt zaliczył udany start i w ciągu kilku pierwszych godzin zgromadził ponad 81 tys. dolarów.

  1. Wildman – strona Kickstartera
  2. Wildman – oficjalna strona gry

Gracze wcielą się w tytułowego barbarzyńcę wrzuconego w sam środek wojny. Główną postacią pokierujemy tak jak w typowych produkcjach RPG pokroju Diablo czy Dungeon Siege. Bohater posiadać będzie szereg umiejętności specjalnych, w tym moc przeobrażania się w kilka bestii, a wraz z postępami w rozgrywce zdobywać ma punkty doświadczenia. W bitwach nie będzie jednak walczył samotnie. Zamiast tego wspomoże go własna armia. Ten element zostanie zrealizowany w stylu znanym z RTS-ów. Pojawi się więc opcja budowania struktur obronnych, werbowania jednostek oraz ulepszania wojennej technologii. Jednocześnie, w trakcie starć konieczne ma być wspieranie jednostek samym barbarzyńcą, który zawsze pozostanie najpotężniejszym wojownikiem w armii. Zwycięstwo wymagać będzie przebicia się do cytadeli wroga, obrócenia jej w gruzy i zabicia nieprzyjacielskiego herosa.

Wildman nie ograniczy się tylko do bitew. Pomiędzy nimi udamy się na typowo RPG-owe przygody. Będziemy mogli samotnie zwiedzać świat, eksplorować pełne skarbów i potworów podziemia oraz wypełniać zadania zlecane przez postacie niezależne. Pojawi się opcja zmiany ekwipunku bohatera oraz system rzemiosła pozwalający na tworzenie własnych przedmiotów.

Gas Powered Games ma na koncie wiele gier i uzyskane w trakcie ich produkcji doświadczenie ma teraz zostać wykorzystane do stworzenia najnowszego projektu. Autorzy opisują swoje dzieło jako połączenie elementów RPG z serii Dungeon Siege z mechaniką RTS znaną z cyklu Supreme Commander, a wszystko to doprawione zostanie rozwiązaniami MOBA zaczerpniętymi z Demigod.

Gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jej premiera planowana jest na połowę przyszłego roku. Głównym projektantem Wildman jest Chris Taylor, a muzykę skomponuje Jeremy Soule. Warto na koniec dodać, że całość od podstaw tworzona jest z myślą o ułatwieniu życia społeczności moderskiej.

Ruszył Kickstarter gry Wildman od twórcy serii Dungeon Siege i Supreme Commander - ilustracja #2 Decyzja o skorzystaniu przez Gas Powered Games z Kickstartera nie jest zaskoczeniem. Ostatnich kilkanaście miesięcy nie było łatwych dla tego studia, co wymusiło zwolnienie części pracowników.

Z powodu braku funduszy musiano zawiesić produkcję RTS-a Kings and Castles. Co gorsza, firma Microsoft podjęła niedawno decyzję o zaprzestaniu rozwijania innego projektu zespołu, czyli Age of Empires Online.