Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2011, 09:50

autor: Sarge

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - patch 1.1 już dostępny. Zniesiono zabezpieczenia DRM

Firma CD Projekt udostępniła aktualizację gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów do wersji 1.1. Łatka nie tylko poprawia wydajność i kilka wykrytych błędów, ale również usuwa zabezpieczenia DRM.

Firma CD Projekt udostępniła aktualizację gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów do wersji 1.1. Łatka nie tylko poprawia wydajność i kilka wykrytych błędów, ale również usuwa zabezpieczenia DRM.

Szczególnie ta ostatnia nowinka jest miłym zaskoczeniem, bo choć plany wyłączenia DRM były nam znane, to raczej nie miały wejść w życie tak szybko po premierze. Twórcy zdecydowali się na taki ruch już teraz ze względu na problemy z serwerem utrudniające rejestrację tytułu.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - patch 1.1 już dostępny. Zniesiono zabezpieczenia DRM - ilustracja #1

Jak wyjaśnia Adam Badowski z CD Projektu, obecność DRM miała zapobiec wyciekowi gry przed oficjalną premierą. Ponieważ się to udało, deweloper nie zamierza dłużej utrudniać życia graczom kolejnymi zabezpieczeniami. Dzięki temu do rozpoczęcia zabawy nie potrzebujecie kodu aktywacyjnego.

Poza tym, patch zwiększa stabilność i wydajność na niektórych konfiguracjach sprzętowych nawet o 30 procent (szczególnie widoczne w przypadku egzemplarzy gry zakupionych w sklepach). Wyeliminowano także pewne problemy z obsługą Nvidia 3D Vision oraz dodano opcję odwrócenia osi myszy i zmiany sterowania na klawiaturze.

Jako że automatyczny launcher nadal nie działa (poprawi to aktualizacja 1.2), łatkę ściągnięcie na przykład z naszych serwerów FTP. Całość została wzbogacona również o darmowy dodatek DLC Kłopoty z Trollem. Deweloper zapowiada, że z końcem przyszłego tygodnia możemy spodziewać się „kolejnych dobrych wiadomości”. Szczegółów dowiemy się najprawdopodobniej na konferencji firmy, która odbędzie się 2 czerwca.

Ostatnia aktualizacja: 2011-05-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.