Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2010, 19:05

autor: Sarge

Wersja demonstracyjna FIFA 11 już dostępna

Dzisiejszy dzień to moment prawdziwej uczty dla graczy kochających piłkę nożną – w tym samym czasie ukazują się wersje demonstracyjne dwóch czołowych symulatorów tego sportu, czyli FIFA 11 oraz Pro Evolution Soccer 2011.

Dzisiejszy dzień to moment prawdziwej uczty dla graczy kochających piłkę nożną – w tym samym czasie ukazują się wersje demonstracyjne dwóch czołowych symulatorów tego sportu, czyli Pro Evolution Soccer 2011 oraz FIFY 11. O pierwszej z nich pisaliśmy już dzisiaj, tym razem przyszła kolej na produkcję EA Sports.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, próbka FIFA 11 nie zostanie udostępniona jutro, a już dzisiaj w różnych godzinach w zależności od platformy sprzętowej. Co więcej, na amerykańskim PlayStation Store całość jest dostępna od północy, podczas gdy w polskiej wersji sklepiku premiera nastąpi w godzinach popołudniowych. Demo można też już ściągnąć z europejskiego Xbox Live (na razie zrobią to tylko posiadacze „złotego” konta), a wieczorem pojawi się także na pecetach.

Wersja demonstracyjna FIFA 11 już dostępna - ilustracja #1

W próbce rozegramy spotkanie towarzyskie ze znajomym lub zespołem sterowanym przez Sztuczną Inteligencję. Do dyspozycji zostanie nam oddanych sześć czołowych drużyn klubowych: FC Barcelona, Real Madryt, Olympique Lyon, Chelsea Londyn, Juventus Turyn oraz Bayer Leverkusen. Mecz zagramy na słynnym stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie.

Oprócz tego twórcy przygotowali ciekawą ofertę dla użytkowników FIFA Superstars na Facebooku. Okazuje się, że poprzez wykonanie określonych zadań w tej pozycji będziemy mogli odblokować Arsenal Londyn, a także murawę Emirates Stadium w demie FIFY 11. Współpraca obu tytułów działa w dwie strony, zatem w podobny sposób określone bonusy odkryjemy również w społecznościowej grze.

FIFA 11 ukaże się 1 października w Europie na komputery PC, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, PlayStation 2, PSP oraz DS-a. Tak naprawdę jednak tylko trzy pierwsze platformy są traktowane jako te priorytetowe i zawarto w nich najwięcej zmian, co od dzisiaj możemy zresztą sprawdzić za sprawą udostępnionej wersji demonstracyjnej. Na pozostałych konsolach będzie to właściwie inna produkcja.

UAKTUALNIENIE: Demo w wersji na PC można pobierać już z serwerów FTP serwisu GRY-OnLine.