Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2010, 09:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

FIFA 11 - kontrola bramkarzy, data premiery dema, online 11 vs 11

Firma Electronic Arts na swojej wczorajszej konferencji podczas targów gamescom 2010 zaprezentowała między innymi grę FIFA 11. Choć część udostępnionych informacji pokrywała się z tymi już nam znanymi, to nie zabrakło również garści świeżych nowinek.

Firma Electronic Arts na swojej wczorajszej konferencji podczas targów gamescom 2010 zaprezentowała między innymi grę FIFA 11. Choć część udostępnionych informacji pokrywała się z tymi już nam znanymi, to nie zabrakło również garści świeżych nowinek.

Fani sieciowych zmagań przede wszystkim zwrócą uwagę na możliwość rozegrania spotkania przez 22 graczy jednocześnie w jednym meczu. To pierwsza pozycja piłkarska w historii pozwalająca każdemu wcielić się w innego zawodnika na boisku. Dzięki temu mamy poczuć się jak na prawdziwym stadionie, gdzie kontrolujemy tylko siebie i musimy myśleć o grze zespołowej.

FIFA 11 - kontrola bramkarzy, data premiery dema, online 11 vs 11 - ilustracja #1

Jak nietrudno się domyśleć, jest to też pierwsza część serii, w której mamy możliwość wcielić się nawet w bramkarza. W FIFA 10 tryb online pozwalał zagrać całe spotkanie nawet dwudziestu graczom jednocześnie, z wyłączeniem właśnie goalkeeperów. Tym razem sami staniemy przed bramką i spróbujemy wybronić najbardziej groźne strzały przeciwnika.

Nowością ma być również tryb Kariery, który zastąpi Zostań Gwiazdą oraz zabawę w menedżera. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wcielić się tutaj nawet w bramkarza i przez piętnaście sezonów powstrzymywać nawet najlepszych napastników świata. Wprawdzie nie będzie to najbardziej ekscytujące zajęcie (przez większość czasu tylko obserwujemy wydarzenia na boisku), ale jeśli ktoś będzie miał taką ochotę – proszę bardzo.

W poprzedniczce bardzo dobrze sprawdziła się kontrola w 360 stopniach, zatem deweloper postanowił pójść krok dalej i zapowiedział tak samo dokładne sterowanie w momencie walki o pozycję. Trudno w tej chwili powiedzieć jak to będzie wyglądało, ale na pewno możemy liczyć na to, że przedzieranie się bark w bark z przeciwnikiem stanie się bardziej interaktywne niż dotychczas.

FIFA 11 - kontrola bramkarzy, data premiery dema, online 11 vs 11 - ilustracja #2

Potwierdzono też wszystkie nowości, o których wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Dużym atutem ma być więc system Pro Passing (umożliwiający bardzo dokładne podania), Personality Plus (odpowiadający za zachowanie i cechy szczególne zawodników na boisku), czy Creation Centre (rozbudowany edytor).

Wszystkie powyżej opisane nowinki zostały zaprezentowane na nowym zwiastunie, do którego dostęp możecie uzyskać korzystając z poniższego linka. Na samym końcu materiału filmowego pojawiła się też wiadomość, że 16 września dostaniemy wersję demonstracyjną FIFY 11. Gra ukaże się 1 października w Europie na komputery PC, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, PlayStation 2, PSP oraz DS-a. Tak naprawdę powyższe usprawnienia dotyczą jednak głównie trzech pierwszych platform, gdyż to one są traktowane jako te priorytetowe. Na pozostałych konsolach będzie to właściwie inna produkcja.