Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2010, 11:16

autor: Jiker

EA Sports szczegółowo o trybie Kariery w FIFA 11

Firma EA Sports podzieliła się kilkoma informacjami na temat tworzonego zupełnie od podstaw trybu Kariery, który według założeń twórców ma być jednym z największych atutów gry FIFA 11. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że zastąpi on w całości nie do końca udaną opcję menedżerską, obecną w ubiegłorocznej odsłonie najlepszej aktualnie serii piłkarskiej.

Firma EA Sports podzieliła się kilkoma informacjami na temat tworzonego zupełnie od podstaw trybu Kariery, który według założeń twórców ma być jednym z największych atutów gry FIFA 11. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że zastąpi on w całości nie do końca udaną opcję menedżerską, obecną w ubiegłorocznej odsłonie najpopularniejszej aktualnie serii piłkarskiej.

Nowy, rozbudowany tryb rozgrywki pozwoli przyszłym nabywcom FIFA 11 przeżyć kompletną karierę piłkarską, umożliwiając im wcielenie się odpowiednio w piłkarza, grającego trenera, a także menedżera drużyny. Budowę oraz organizowanie drużyny ułatwi specjalny Kalendarz, na bieżąco informujący gracza o wszelkich ważnych wydarzeniach (niczym w klasycznych menedżerach piłkarskich). Cały tryb pod względem interfejsu przybierze zresztą formę portalu internetowego, co ma mu nie tylko nadać dynamizmu, ale również ułatwić graczowi przeglądanie oraz analizowanie statystyk.

EA Sports szczegółowo o trybie Kariery w FIFA 11 - ilustracja #1

Obrazek prezentujący opcję Kariery.

Poza tym zastosowanie znajdzie tu ulepszony moduł transferowy. W FIFA 11 na nowy poziom wyniesione zostaną pertraktacje z klubem, a także samym piłkarzem. Często dochodzić będzie więc do sytuacji, gdy transfer nie dojdzie do skutku z jednego tylko powodu – bądź to niskiej gaży dla zawodnika, lub też niezadowalającej ceny podanej do wiadomości klubu. Ponadto poszukiwania piłkarzy będą się odbywać poprzez określanie atrybutów istotnych z punktu widzenia gracza (niczym w Football Manager).

Przemodelowany zostanie ponadto system kontuzji, które zostały podzielone na trzy typy (lekkie, niewpływające na możliwość gry, przeciętne, wymuszające krótką przerwę w rozgrywkach, a także ciężkie, potrafiące wykluczyć piłkarza na wiele miesięcy). W ramach nowej opcji rozgrywki fan wirtualnej piłki nożnej będzie również w stanie zrobić użytek m.in. z zawodników wykreowanych w edytorze Creation Centre, a także na bieżąco porównywać swoje osiągnięcia z rezultatami osiąganymi przez przyjaciół.

FIFA 11 zostanie wydana na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, PlayStation 2, PSP, Nintendo DS, a także komórki. Do jej europejskiej premiery dojdzie 1 października. Przypominamy, że użytkownicy pecetów będą wreszcie mogli nacieszyć oczy nowym silnikiem graficznym, na bazie którego od kilku lat opracowywane są edycje przeznaczone na X360 i PS3. Warto odnotować, że wcale nie będzie on zbyt wymagający sprzętowo. Gra w tej wersji otrzyma ponadto przyjazne zabezpieczenie antypirackie.