Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2013, 11:07

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wasteland 2 – beta już wkrótce. Oryginalny Wasteland ukaże się w reedycji

Studio inXile Entertainment poinformowało, że prace nad wersją beta Wasteland 2 są już na ukończeniu. Wkrótce grę będzie mogła wypróbować część osób wspierających ją finansowo. Ponadto twórcy zapowiedzieli cyfrową reedycję Wasteland z 1988 roku.

Postapokaliptyczny świat Wasteland 2 wkrótce otworzy swoje podwoje - Wasteland 2 – beta już wkrótce. Oryginalny Wasteland ukaże się w reedycji - wiadomość - 2013-11-08
Postapokaliptyczny świat Wasteland 2 wkrótce otworzy swoje podwoje
Wasteland 2 w skrócie
  1. Oldskulowe cRPG od studia inXile Entertainment
  2. Gra zebrała na Kickstarterze 2,9 miliony dolarów
  3. Wśród zapowiedzianych wersji językowych znalazła się polska (napisy)
  4. Gra zadebiutuje na komputerach PC i Mac w 2014 roku

W najnowszej wiadomości do fanów Wasteland 2, studio inXile Entertainment powiadomiło, że wczesna beta gry jest już niemal gotowa. Sfinansowany na Kickstarterze projekt wciąż jednak wymaga kilku szlifów, zanim twórcy będą gotowi oddać go w ręce graczy. Wszak beta ma dostarczyć twórcom konstruktywnych opinii, a nie wyłącznie narzekań na coś, co można był poprawić już wcześniej. Ponoć nawet sami fani gry odradzają twórcom pośpiech.

W pierwszej fazie testów udział wezmą osoby wspierające kickstarterową zbiórkę kwotą min. 55 dolarów. Beta Wasteland 2 skorzysta z usługi CenterCode, za sprawą której zgłaszanie błędów będzie wygodniejsze. Prócz tego twórcy zachęcają do dzielenia się swoimi wrażeniami oraz szukania rozwiązań problemów z grą na forum – moderatorzy zadbają o to, by wszyscy otrzymali stosowną pomoc. Osoby zainteresowane każdą, najmniejszą nowinką na temat postępów w pracach przy becie Wasteland 2 zapraszane są do śledzenia nowo otwartego konta gry na Twitterze.

Reedycja oryginalnego Wasteland

Studio inXile ma dobrą wiadomość dla osób pamiętających oryginalne Wasteland z 1988 roku. Reedycja tytułu powinna w ciągu kilku najbliższych dni trafić do dystrybucji cyfrowej w sklepie GOG.com oraz Steam. Nowe wydanie Wasteland pozwoli dostosować rozdzielczość obrazu do współczesnych monitorów. Ponadto gra zawierać będzie klimatyczną ścieżkę dźwiękową z Wasteland 2.

Niedługo będziemy mieć okazję, aby powrócić do korzeni gatunku cRPG
Niedługo będziemy mieć okazję, aby powrócić do korzeni gatunku cRPG

Tytuł otrzymają w prezencie wszyscy, którzy dorzucili się do zbiórki na rzecz Wasteland 2 (zarówno przez Kickstartera, jak i usługę PayPal, po zakończeniu akcji) lub wsparli finansowo Torment: Tides of Numenera kwotą co najmniej 25 dolarów. Jeśli znajdujesz się w którejś z wymienionych grup, klucz produkcji otrzymasz po zalogowaniu się do Ranger Center (lub na oficjalnej stronie Torment: Tides of Numenera), gdy tylko Wasteland pojawi się w dystrybucji cyfrowej.

  1. Wasteland 2 na Kickstarterze
  2. Oficjalna strona gry Wasteland 2