Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 11:47

autor: Serek

W Borderlands 2 gra ponad milion użytkowników miesięcznie

Z raportu finansowego Take-Two Interactive wynika, że cała seria Borderlands trafiła na półki sklepowe w liczbie 43 mln egzemplarzy. Firma pochwaliła się także, że druga odsłona cyklu miesięcznie przyciąga przed ekrany ponad milion graczy.

W oczekiwaniu na Borderlands 3. - W Borderlands 2 gra ponad milion użytkowników miesięcznie - wiadomość - 2019-05-14
W oczekiwaniu na Borderlands 3.

Podczas gdy fani czekają na kolejną odsłonę Borderlands, wydawca - firma Take-Two Interactive - opublikował raport finansowy za ostatni rok fiskalny. Z udostępnionych danych wynika, że wszystkie części cyklu FPS-ów z elementami RPG rozeszły się w liczbie 43 milionów egzemplarzy (mowa o sztukach, które trafiły do sprzedaży). Niemalże połowę tego rezultatu, bo aż 20 mln egz., wygenerowało Borderlands 2 - najpopularniejsza do tej pory odsłona serii. Co jeszcze ciekawsze, wydawca pochwalił się, że w „dwójkę” wciąż gra ponad milion graczy miesięcznie. To imponujący wynik, biorąc pod uwagę fakt, że tytuł trafił do sprzedaży w 2012 roku. Zapewne niemała w tym zasługa nowej zawartości i ogłoszenia prac nad Borderlands 3.

Skoro Borderlands 2 trafiło na półki sklepowe w liczbie 20 mln kopii, to pozostałe 23 mln musiały zostać rozdzielone pomiędzy inne produkcje z serii. Niestety nie otrzymaliśmy informacji, jaki udział w tym mają poszczególne tytuły. Nie mamy również pewności, czy w raporcie pod uwagę brane były także spin-offy, takie jak Tales from the Borderlands czy Borderlands Legends. Wyniki finansowe nie obejmują natomiast Borderlands: GOTY Edition, które wydano kilka dni po zamknięciu roku fiskalnego.

Borderlands 3 zadebiutuje 13 września 2019 roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Wydawca ma co do tytułu poważne plany, bowiem oczekuje, że ten sprzeda się w większej liczbie sztuk niż Borderlands 2. Biorąc pod uwagę oczekiwania graczy, produkcja ma na to spore szanse. Pomóc w tym może fakt, że trzecia odsłona zapowiada się na grę z odpowiednio długą kampanią fabularną i pozbawioną mikropłatności potrzebnych, by wygrać w trybie online. Przysłowiową łyżką dziegciu może być natomiast fakt, że Borderlands 3 będzie czasowym tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store, który jak wiadomo nie cieszy się miłością graczy.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Borderlands
  2. Recenzja gry Borderlands 2 - tak powinno się robić sequele
  3. Pierwszy gameplay z Borderlands 3