Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOS
Okładka Borderlands Legends (iOS)
OkładkaBorderlands Legends (iOS)

Borderlands Legends iOS

Poboczna odsłona bestsellerowej serii gier akcji z elementami RPG, rozwijanej przez studio Gearbox Software. Borderlands Legends został przygotowany wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych.

Akcji | science fiction | postapokalipsa | widok izometryczny | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Borderlands Legends Premiera iOS

31października2012

App Store

31października2012

producent: Gearbox Software wydawca: 2K Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Borderlands Legends to poboczna odsłona bestsellerowej serii gier akcji z elementami RPG, zapoczątkowanej i rozwijanej przez studio Gearbox Software przy wsparciu wydawcy 2K Games. Tytuł został przygotowany wyłącznie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, pracujących pod kontrolą systemu iOS.

Akcja gry toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, na znanej z serii macierzystej planecie Pandora. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad czteroosobowym oddziałem, złożonym z postaci występujących w pierwszej części Borderlands. Są to: Brick, Roland, Lilith i Mordecai. Każda z postaci posiada indywidualne zdolności, takie jak ruch, obrona, leczenie i siła ognia, a w trakcie rozgrywki zdolności te wzajemnie się uzupełniają. Bohaterowie preferują też nieco inny arsenał: Brick strzelby, Roland karabiny szturmowe, Lilith karabiny maszynowe, a Mordecai karabiny snajperskie.

Podobnie jak w pełnoprawnych odsłonach serii rozgrywka stanowi połączenie elementów akcji i RPG, choć w tym wypadku zdecydowanie dominuje akcja. Zabawa sprowadza się bowiem do wykonywania kolejnych misji (głównych i pobocznych), w trakcie których naszym zadaniem jest sprawna eliminacja kolejnych przeciwników, takich jak gangi czy zmutowane zwierzęta w typie skagów. Od czasu do czasu czeka nas też pojedynek z nieco bardziej wymagającymi bossami. W przerwach pomiędzy misjami możemy poświęcić się zarządzaniu drużyną, rozdysponowując punkty rozwoju postaci i nabywając dodatkową broń czy przydatny ekwipunek.

Pod względem oprawy Borderlands Legends na iOS może pochwalić się dobrej jakości grafiką, utrzymaną w charakterystycznej dla całego cyklu, postapokaliptycznej stylistyce. Główna różnica polega zaś na tym, że akcja ukazana została w perspektywie izometrycznej, co znacznie ułatwia kontrolowanie czteroosobowej drużyny.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Borderlands Legends: 12+