Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2024, 19:43

autor: Zuzanna Domeradzka

Ubisoft podał, w jakim okresie można spodziewać się premiery Assassin’s Creed Red

W nowym raporcie finansowym Ubisoftu zawarto okno premierowe Assassin’s Creed: Red, w które celuje firma. Wspomniano też o debiucie Star Wars: Outlaws.

Źródło fot. Ubisoft
i

O nowej odsłonie serii Assassin’s Creed o tytule kodowym Red wiemy na razie bardzo niewiele. Wcześniejsze wiarygodne doniesienia sugerowały, że premiera gry nastąpi w listopadzie 2024 roku, a najnowszy raport finansowy Ubisoftu może (choć nie musi) potwierdzać ten termin. Firma planuje debiut „Asasyna” osadzonego w feudalnej Japonii w 2025 roku fiskalnym. Gra ukaże się więc w okresie od 1 kwietnia 2024 r. do 31 marca 2025 r.

Ubisoft zwykł wypuszczać „duże” gry z cyklu o skrytobójcach jesienią – w przeszłości najczęściej ukazywały się one w październiku lub listopadzie. Tym razem może być jednak inaczej, gdyż firma podała, że AC: Red może wyjść nawet w pierwszych miesiącach 2025 r.

W raporcie wspomniano również o trzecioosobowym Star Wars: Outlaws. Chociaż wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie ta gra się ukaże, to ma ona zadebiutować przed Assassin’s Creed: Red, w 2024 roku. Według plotek plany Ubisoftu zakładają jej debiut w maju tego roku, ale nie można wykluczyć opóźnienia (np. do jesieni, skoro AC: Red ma wyjść później). Ubisoft wiąże duże nadzieje z tym gwiezdnowojennym tytułem i opisuje go jako „kamień milowy w branży”.

[...] przygotowujemy bardzo obiecującą ofertę na 2025 rok fiskalny, w którą wchodzi nadchodząca premiera Star: Wars: Outlaws w 2024 roku, która powinna być kamieniem milowym w branży gier wideo, szczególnie biorąc pod uwagę urok tej legendarnej marki, mającej zostać po raz pierwszy przeniesionej do otwartego świata.

Jak radzi sobie Ubisoft?

Ponadto w raporcie przedstawiono wyniki finansowe firmy za trzeci kwartał roku fiskalnego 2023–2024.

  1. Przychód (z gier, DLC, subskrypcji Ubisoftu itp.) za ten okres wyniósł 626,2 mln euro, co jest wynikiem wyższym niż ten, który zakładały prognozy Ubisoftu (610 mln euro).
  2. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy obecnego roku fiskalnego całkowity przychód firmy wyniósł 1,442 mld euro – jest to wynik gorszy o 4,1% rok do roku.

Yves Guillemot, współzałożyciel i szef Ubisoftu, wspomina o tym, że był to solidny kwartał pod względem zarobków dla koncernu, głównie dzięki uzyskanemu przychodowi, który przekroczył oczekiwania. Guillemot zaznacza przy tym, że wysoki wynik finansowy firma zawdzięcza debiutom Assassin’s Creed: Mirage oraz Avatar: Frontiers of Pandora, chociaż w tym okresie dobrze radziło sobie również wydane we wrześniu The Crew: Motorfest oraz starsze tytuły.

Firma nie chce inwestować w produkcje na VR

W związku z opublikowaniem omawianego raportu Ubisoft zorganizował konferencję, na której chętni mogli zadawać różne pytania. Odpowiedź na jedno z nich wydaje się niezwykle interesująca – Yves Guillemot stwierdził, że firma jest zawiedziona sprzedażą Assassin’s Creed: Nexus, który ukazał się w listopadzie na urządzeniach wirtualnej rzeczywistości (via VGC).

Poszło całkiem w porządku [sprzedaż AC: Nexus – dop. red.], ale myśleliśmy, że rozejdzie się więcej [egzemplarzy], więc na ten moment nie zwiększamy inwestycji w VR [...]. Nadal będziemy mieć oko na sektor VR, ale nie zamierzamy w niego inwestować zbyt wiele, dopóki się nie rozwinie.

Ciekawostką jest również to, że zapytany, dlaczego Skull and Bones nie zadebiutuje jako gra free-to-play, szef Ubisoftu odpowiedział, iż ta pozycja powinna być wypuszczona w cenie 70 dolarów (tyle kosztuje standardowa edycja produkcji) ze względu na jej skalę oraz ambitne plany rozwoju.

Jak wiemy, w 2025 r. na rynku ukaże się wyczekiwane GTA VI. Guillemot sądzi, że premiera tej gry nie wpłynie negatywnie na produkcje Ubisoftu, które ukażą się w przyszłym roku. Ba, sądzi, iż taki duży debiut napędzi branżę:

To, co widzieliśmy w przeszłości, to fakt, że za każdym razem, gdy miejsce ma premiera dużej gry pokroju GTA, coraz więcej graczy wraca do branży, a to również pomaga sprzedaży innych produkcji.

  1. Ubisoft – oficjalna strona