Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2024, 20:52

autor: Maciej Gaffke

Assassin's Creed Red ma wyjść w listopadzie

Ubisoft prawdopodobnie wypuści Assassin's Creed: Red w listopadzie 2024 roku. Przynajmniej ten miesiąc został wskazany w najnowszym przecieku, który zdradza również kilka innych kluczowych terminów.

Źródło fot. Ubisoft.
i

Najnowszy przeciek sugeruje, że Ubisoft wypuści Assassin's Creed: Red w listopadzie tego roku. Powiadomiła o tym internetowa twórczyni posługująca się pseudonimem Bunny, która współpracuje z ową francuską firmą.

Ponadto w swoim wpisie w serwisie X Bunny wyjawiła, że Ubisoft chce jakoby zaprezentować pierwszy trailer gry w maju – wtedy najpewniej poznalibyśmy jej oficjalny tytuł, gdyż AC: Red to tylko nazwa kodowa – a na lipcowym pokazie Ubisoft Forward przedstawić dłuższy gameplay. Owe terminy pokrywają się z tymi z poprzedniego przecieku na temat tegorocznej premierze Assassin's Creed: Red.

Jeśli prześledzić ścieżkę promocji poprzednich części skrytobójczego cyklu, za przykład biorąc Assassin’s Creed: Mirage, to doniesienia wspomnianej wyżej użytkowniczki serwisu X wydają się dość wiarygodne. Przypomnijmy bowiem, że pierwszy zwiastun AC: Mirage zobaczyliśmy właśnie w maju; w czerwcu dostaliśmy większy materiał, a zabawę rozpoczęliśmy październiku. Droga AC: Valhalla była bardzo podobna

Miejmy zatem nadzieję, że podobnie będzie również tym razem i już za kilka miesięcy zostaniemy asasynami w Japonii, gdzie wcielimy się podobno w dwójkę grywalnych bohaterów.

Co się zaś tyczy świata AC: Red, mapa prawdopodobnie będzie większa niż ta z Valhalli, ale mniejsza od tej z Odyssey. Mamy też otrzymać hak do wspinaczki niczym Jin Sakai w grze Ghost of Tsushima, do której wielu graczy lubi porównywać nadchodzą część serii Assassin's Creed.

  1. Ubisoft – oficjalna strona

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej