Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 08:15

autor: Sarge

Twórcy World of Tanks zapowiadają World of Battleships [news zaktualizowany]

Sporo wskazuje na to, że seria darmowych gier MMO zapoczątkowana przez World of Tanks, w przyszłości doczeka się trzeciej części traktującej o okrętach wojennych. Takie plany przedstawił Victor Kislyi, prezes studia Wargaming.net.

Prezes studia Wargaming.net wypowiedział się na temat przyszłości serii darmowych gier MMO zapoczątkowanej przez World of Tanks. Wygląda na to, że na premierze niedawno zapowiedzianego World of Warplanes wcale się nie skończy i doczekamy się trzeciej części, w której deweloper zamierza udostępnić możliwość pokierowania okrętami wojennymi.

Twórcy World of Tanks zapowiadają World of Battleships [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Victor Kislyi przyznaje, że na razie są to tylko plany i nie można z całą pewnością stwierdzić, czy uda się je zrealizować. Powstały one na skutek sugestii graczy, którzy wcześniej zainspirowali zresztą twórców do rozpoczęcia prac nad World of Warplanes. Istnieje zatem spora szansa, że następna w kolejce będzie produkcja o nazwie World of Battleships.

W World of Tanks mogliśmy pokierować jednym z dziesiątek czołgów, podczas gdy nadchodzący World of Warplanes odda nam do dyspozycji równie wiele rodzajów samolotów z różnych okresów historycznych. Naturalną koleją rzeczy wydaje się zatem podjęcie się tematu okrętów wojennych.

Pół żartem, pół serio Kislyi powiedział, że w grę wchodzą nawet helikoptery, nowoczesne odrzutowce czy wielkie, kroczące roboty. Jego zdaniem, jeśli zbierze się odpowiednio wykwalifikowana ekipa ludzi do stworzenia takiego produktu i zgromadzi on wystarczająco dużą społeczność, wtedy każda koncepcja jest możliwa do zrealizowania. Wypowiedź tę należy jednak traktować z dużym przymrużeniem oka.

Twórcy World of Tanks zapowiadają World of Battleships [news zaktualizowany] - ilustracja #2

Z pewnością znajdzie się wielu chętnych na pokierowanie okrętami wojennymi w ewentualnym dziele studia Wargaming.net. Wskazuje na to ogromna popularność World of Tanks. Kilka dni temu ogłoszono, że tytuł w niecały rok od premiery zgromadził aż pięć milionów zarejestrowanych kont, z czego ostatnie dwa miliony przybyły w niecałe trzy miesiące. Oczywiście nie znaczy to, że tyle samo jest aktywnych graczy – wiele osób mogło jedynie założyć swój profil, nie włączając nawet gry. Nie zmienia to faktu, że kolejne odsłony mają szansę podtrzymać te zainteresowanie, a nawet je powiększyć.

Wargaming.net oficjalnie zapowiada World of Battleships [aktualizacja]

Studio Wargaming.net oficjalnie zapowiedziało World of Battleships – trzecią odsłonę popularnej serii darmowych gier MMO. Zgodnie z powyższymi spekulacjami, tytuł pozwoli pokierować jednym z wielu okrętów wojennych XX wieku i podobnie jak poprzedniczki, oparty zostanie na modelu free-to-play. Szczegółów na temat gry nie zdradzono. Autorzy obiecują jednak przystępny interfejs, łatwe do opanowania sterowanie i stosunkowo prosty system ekonomiczny. Data premiery pozostaje nieznana, ale z pewnością nastąpi po wydaniu niedawno zapowiedzianego World of Warplanes.

Twórcy World of Tanks zapowiadają World of Battleships [news zaktualizowany] - ilustracja #3
Twórcy World of Tanks zapowiadają World of Battleships [news zaktualizowany] - ilustracja #4
Twórcy World of Tanks zapowiadają World of Battleships [news zaktualizowany] - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.