Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2016, 12:03

autor: Vergil

Jutro finał europejskiej ligi Wargaming w katowickiej ESL Arenie

W finale europejskiej ligi Wargaming o tytuł mistrza w World of Tanks zawalczą cztery najlepsze e-sportowe drużyny. Powagi całemu wydarzeniu nadaje fakt, że mistrzostwa odbędą się w katowickiej ESL Arenie.

23 października w katowickiej ESL Arenie odbędzie się finał europejskiej ligi Wargaming.net. O mistrzostwo Europy w World of Tanks stoczą bój cztery eSportowe drużyny: Kazna.Kru, DiNG, Oops oraz polska Utopia. A jest o co walczyć - w puli nagród znajduje się bowiem 325 000 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 1 200 000 PLN. Dla zwycięzców przewidziano nagrodę rzędu 50 000 dolarów, z kolei 25 000 dolarów otrzymają zdobywcy drugiego miejsca. Reszta puli ma natomiast zostać podzielona pomiędzy pozostałe drużyny.

Starcia czołgów w wykonaniu Wargaming.net skradły serca graczy z całego świata. - Jutro finał europejskiej ligi Wargaming.net w katowickiej ESL Arenie - wiadomość - 2016-10-22
Starcia czołgów w wykonaniu Wargaming.net skradły serca graczy z całego świata.

Warto nadmienić, że zwycięstwo stanowi przepustkę do globalnego finału ligi Wargaming.net, gdzie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna świata w World of Tanks. Należy również odnotować, że bilety na finał europejskiej ligi Wargaming.net zostały wyprzedane — chętni będą mogli obejrzeć transmisję na żywo. Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć powodzenia wszystkim uczestnikom.

Oficjalny zwiastun wydarzenia możecie zobaczyć poniżej.

World of Tanks jest popularną grą typu MMO, nad którą pieczę sprawuje studio Wargaming.net. Gracze biorą w niej udział w multiplayerowych potyczkach, zasiadając za sterami ponad 150 zróżnicowanych modeli czołgów i innych pojazdów pancernych. Produkcja łączy elementy zręcznościowej strzelaniny, symulacji, a nawet zawiera cechy charakterystyczne dla strategii i RPG-ów. Na uwagę zasługuje nie tylko rozbudowany wachlarz dostępnych trybów rozgrywki, lecz także bogate funkcje społecznościowe.