Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2016, 13:55

autor: Movis

Ósmy sezon w Diablo III rozpoczęty

Od wczoraj gracze mogą cieszyć się kolejnym sezonem w Diablo III od studia Blizzard Entertainment. By powalczyć o przygotowane przez twórców nagrody, wystarczy stworzyć nową postać w tym trybie lub przenieść do niego starszego bohatera niesezonowego.

Sezony Diablo III w skrócie:
  • opcjonalny tryb gry na PC;
  • oferuje zmieniające się co sezon nagrody, w tym elementy kosmetyczne, zbroje klasowe czy portrety;
  • częścią sezonu są także Podboje – specjalny zestaw osiągnięć do spełnienia;
  • gra sezonowa wymaga rozpoczęcia zabawy od pierwszego poziomu, bez dostępu do wcześniej zdobytego złota czy przedmiotów;
  • postępy gracza można śledzić na tablicach wyników;
  • po zakończeniu sezonu wszystkie zdobyte dobra zostaną dodane do profilu niesezonowego.

Fani firmy Blizzard odliczają już dni dzielące nas od corocznego konwentu BlizzCon, cały czas mając nadzieję, że ostatnie plotki na temat nowego Diablo zawierały jednak ziarnko prawdy. Choć przyszłość serii pozostaje tajemnicą, Diablo III regularnie zapewnia graczom nowe powody do zabijania hord przeciwników. W ten piątek rozpoczął się bowiem ósmy sezon rankingowy na PC. Podobnie jak poprzednio, by dołączyć do zmagań o okresowe nagrody wystarczy stworzyć nową postać, po czym zaznaczyć opcję „bohater sezonowy”, opatrzoną zielonym listkiem. Do zdobycia są m.in. elementy do transmogryfikacji Zdobywcy, seria portretów rodem z Płonących Piekieł oraz pajęcze skrzydła Andariel z Diablo II. Znowu można też zdobyć kolejną zakładkę do swojej skrytki, co jednak wymaga spełnienia dość ambitnej listy celów.

Rozpocząć grę sezonową można już we wszystkich regionach. - Ósmy sezon w Diablo III rozpoczęty - wiadomość - 2016-10-22
Rozpocząć grę sezonową można już we wszystkich regionach.

Nie zabraknie też powracających podbojów, wśród których znajdzie się np. Lwie Serce. Miłośnicy Przeklętych Skrzyń mogą zmierzyć się z osiągnięciami Klątwy! i Wielka koniunkcja, a eksperci zestawów klasowych z Premią nie taką znowu uznaniową i Dynastią. Dodatkowo dostępnymi wyzwaniami będą Władcy Wszechświata oraz Mistrzowie Zestawów. Za ukończenie rozdziałów 2, 3 i 4 otrzymać można zaś dary Haedriga, które pomogą nam w zebraniu jednego z zestawów klasowych. By otrzymać pełny komplet, należy otworzyć wszystkie trzy Dary jedną postacią.

Tak prezentują się zestawy zbroi w tym sezonie. - Ósmy sezon w Diablo III rozpoczęty - wiadomość - 2016-10-22
Tak prezentują się zestawy zbroi w tym sezonie.

Diablo III miało swoją premierę w maju 2012 roku, a mimo to produkcja ciągle jest wspierana i rozwijana. Oprócz standardowych łatek do gry, doczekała się ona pełnoprawnego dodatku Reaper of Souls. Tytuł pojawił się także na konsolach, gdzie zyskał bardziej dynamiczno-zręcznościowy charakter w porównaniu do pierwszego wydania.