Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2016, 09:13

autor: Entelarmer

Zapowiedź nowego Diablo na BlizzConie? Kolejne spekulacje [news zaktualizowany]

W sieci aż huczy od pogłosek, mających wskazywać na rychłą zapowiedź nowej gry z serii Diablo. Wpisy na Twitterze, kość D4 rzekomo z datą rozpoczęcia imprezy BlizzCon 2016, tajemnicze spotkanie twórców dwóch pierwszych odsłon - różnorakich spekulacji nie brakuje.

Aktualizacja: David Brevik rozwiał wątpliwości co do swojego zaangażowania w prace nad kolejnym Diablo. Jak poinformował na Twitterze, nie pracuje ani też nie będzie pracować w najbliższej przyszłości nad nową odsłoną serii. Również Bill Roper potwierdził, że nie wraca ani do marki, ani do Blizzarda. Tak więc, nawet jeśli następne Diablo powstaje, za jego produkcję nie odpowiadają autorzy pierwszych dwóch odsłon.

Tegoroczna edycja imprezy BlizzCon zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, fani firmy Blizzard mogą spodziewać się licznych atrakcji, a gracze tradycyjnie spekulują na temat ewentualnych zapowiedzi nowych tytułów kultowego wydawcy. Jednym ze stałych tematów jest potencjalna kolejna odsłona serii Diablo. Powodów do spekulacji jest kilka, na przykład lipcowe ogłoszenia o pracę w związku z niezapowiedzianą odsłoną cyklu, świętowanie w tym roku 20. urodzin marki oraz niedawne spotkanie Billa Ropera i Davida Brevika (znanych z prac nad pierwszą oraz drugą częścią cyklu). Dochodzą do tego przeróżne wiadomości od samych twórców, głównie na Twitterze. Ledwie wczoraj Brevik wspomniał w dość enigmatycznej wiadomości o grach „diablopodobnych” i  zasugerował, że pracuje nad tego typu produkcją. Z kolei na stronie Diablo zespół odniósł się do wiadomości użytkownika, wyrażającego nadzieję na „duże ogłoszenie” w związku z marką, odpowiadając, że „w tym roku BlizzCon będzie bardzo fajny”. Dodajmy, że wspomniane oferty pracy zniknęły ze strony Blizzarda, co według niektórych miałoby stanowić kolejne „potwierdzenie”.

Czy Blizzard zaserwuje nam zapowiedź nowego Diablo na 20. rocznicę serii? - Zapowiedź nowego Diablo na BlizzConie? Kolejne spekulacje [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-10-18
Czy Blizzard zaserwuje nam zapowiedź nowego Diablo na 20. rocznicę serii?

Oczywiście takie doniesienia trudno uznać za wiarygodne przesłanki wskazujące na zapowiedź nowego Diablo. Niemniej Blizzard znany jest z bawienia się ze swoimi fanami w tego typu spekulacje. O jednej z ciekawszych poinformował użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie Rhykker. Choć on sam podchodzi do tego z rezerwą, teoria zdaje się być cokolwiek interesująca. Pod koniec lipca Rhykker, jako jeden z nielicznych, otrzymał promocyjny zestaw BlizzCon 2016, który zawierał m.in. sakwę z kośćmi do gry z motywem Diablo. Już wtedy użytkownicy żartobliwie komentowali, że kostka czterościenna wskazuje na zapowiedź czwartej odsłony cyklu (po angielsku tego typu kość określa się jako D4). Okazuje się jednak, że to nie koniec, bowiem na kostce znalazł się błąd. Na tradycyjnych D4 numery nadrukowane są przy każdej krawędzi i rozmieszczone w ten sposób, że na dole zawsze jest ta sama cyfra – bez względu na to, z której strony oglądamy kostkę. Jednak na tej dołączonej do zestawu jedną cyfrę „1” zastąpiono „4”; w ten sposób otrzymujemy sekwencję 411, co można odczytać jako „4 listopada” – datę rozpoczęcia BlizzConu. Nie jest to bynajmniej pojedynczy błąd – Rhykker zdołał skontaktować się z innymi obdarowanymi i potwierdził, że „wadliwa” kostka występuje we wszystkich pakietach.

Ponownie przypominamy, że podobne doniesienia – jakkolwiek interesujące – to tylko domysły fanów i z fanfarami należy poczekać do ich ewentualnego potwierdzenia przez Blizzarda. Nawet gdyby okazały się prawdziwe, nie ma pewności, czy chodzi o Diablo IV, czy też raczej o odświeżoną wersję dwójki lub jedynki (choć według niektórych ta pierwsza wersja wydaje się bardziej prawdopodobna). Fanom pozostaje jedynie wytrwać do 4 listopada i mieć nadzieję, że Blizzard nie zawiedzie.

Maleńka, czterościenna kostka z błędem (?) – zwykłe przeoczenie, czy też kolejna zabawa Blizzarda z graczami? - Zapowiedź nowego Diablo na BlizzConie? Kolejne spekulacje [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-10-18
Maleńka, czterościenna kostka z błędem (?) – zwykłe przeoczenie, czy też kolejna zabawa Blizzarda z graczami?