Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2016, 07:45

autor: Adrian Werner

Blizzard szykuje nowe Diablo

Studio Blizzard Entertainment poszukuje ludzi do pracy nad nową odsłoną cyklu Diablo. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że zespół wkrótce rozpocznie prace nad tym projektem.

Wszystko wskazuje na to, że studio Blizzard Entertainment wkrótce rozpocznie produkcję nowej odsłony marki Diablo. Dowiedzieliśmy się o tym za sprawą ofert pracy, z których wynika, że zespół poszukuje siedmiu nowych pracowników do opracowania niezapowiedzianej jeszcze gry z tej serii.

Artwork z Diablo III. - Blizzard szykuje nowe Diablo - wiadomość - 2016-07-02
Artwork z Diablo III.

Jedną z wolnych pozycji, które Blizzard Entertainment próbuje obecnie obsadzić jest tzw. reżyser gry, czyli człowiek orkiestra, mający zarządzać całym projektem i kształtować kierunek, w jakim zmierza. Studio potrzebuje nowego pracownika na tym stanowisku, bo jego szeregi opuścił właśnie Josh Mosquiera, który pełnił tę rolę przez ostatnich kilka lat przy Diablo III. Deweloper przejął tę pozycję od Jaya Wilsona w jakiś czas po premierze gry i to właśnie Mosquiera był główną siłą stojącą za wszystkimi pozytywnymi zmianami, jakie zaszły w trzeciej części serii po jej debiucie rynkowym.

Warto dodać, że Josh Mosquiera to kolejny członek zespołu odpowiedzialnego za Diablo III, który w ostatnim czasie opuścił studio. W tym roku do innych firm przenieśli się także scenarzyści Leonard Boyarsky oraz Brian Kindregan. W połączeniu z ofertami pracy wszystko to sugeruje, że zespół odpowiedzialny za następną odsłonę marki będzie w dużej części nowy, co może przełożyć się na odmienne podejście do tematyki serii.

Oczywiście, znając Blizzarda na zapowiedź projektu poczekamy zapewne długi czas, a potem drugie tyle zajmie oczekiwanie na premierę. Mimo to dobrze wiedzieć, że po cichu studio pracuje już nad kolejnym Diablo.

Przypomnijmy, że najnowsza odsłona cyklu, czyli Diablo III, zadebiutowała na pecetach w maju 2012 roku. Premiera była wyjątkowo udana i w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedano 3,5 mln egzemplarzy gry. Trochę ponad rok później swoje wersje otrzymali posiadacze Xboksa 360 i PlayStation 3, a w sierpniu 2014 roku doczekaliśmy się edycji na Xboksa One i PlayStation 4.

W sumie, licząc wydania na wszystkie platformy sprzętowe, sprzedaż Diablo III przekroczyła już 30 mln sztuk.

  1. Diablo III – oficjalna strona gry
Blizzard szykuje nowe Diablo - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Diablo III

Diablo III