Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2012, 14:58

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Twórcy Shift 2: Unleashed pracują nad Test Drive: Ferrari. Tylko u nas pierwsze obrazki z gry!

Studio Slightly Mad pracuje nad grą Test Drive: Ferrari. Jubileuszowa, dwudziesta odsłona kultowej serii wydana zostanie przez firmę Evolved Games i w marcu trafi na sklepowe półki. Zgodnie z tytułem, gracze będą mieli okazję zasiąść za kierownicą samochodów legendarnej marki, która w tym roku obchodzi swoje 65. urodziny.

Aktualizacja: Wszystkie materiały graficzne do gry zostały usunięte na prośbę firmy BigBen Interactive.

To 100-procentowo pewna informacja. Ekipa deweloperska studia Slightly Mad, a więc twórcy serii Need for Speed: Shift, pracuje nad grą Test Drive: Ferrari. Wydawcą tytułu jest firma Evolved Games, a w Polsce ukaże się on staraniem spółki IQ Publishing. Premiera w marcu!

Jakiś czas temu informowaliśmy o planach firmy BigBen Interactive, która zapowiedziała grę Test Drive: Ferrari. To już nieaktualne. Nowa odsłona kultowej samochodowej serii faktycznie powstaje, ale odpowiada za nią wydawniczo-deweloperski tandem Evolved Games – Slightly Mad Studios.

Zgodnie z tytułem, w grze pojawią się wyłącznie samochody legendarnej włoskiej marki, która w tym roku obchodzi swoje 65-lecie. W sumie będzie ich aż 52 – od najstarszych po najnowsze. Gracze zasiądą za kierownicą słynnych modeli, które zbudowały renomę Ferrari. Nie zabraknie nawet aut startujących w wyścigach GT oraz bolidów Formuły 1. Co więcej, ścigać można będzie się po 36 historycznych i współczesnych torach.

Ekipa studia Slightly Mad obiecuje, że model fizyki jazdy będzie godny marki Ferrari, co w ustach twórców Shift 2: Unleashed z pewnością nie brzmi jak przechwałka. Pojawi się również opcja rywalizacji wieloosobowej. W zmaganiach sieciowych będzie mogło brać udział jednocześnie 8 graczy.

Gra powinna pojawić się na sklepowych półkach już pod koniec marca w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Zbyt wcześnie? Niekoniecznie. Pamiętajmy, że studio Slightly Mad, które od kilku lat posiada prawa licencyjne do wykorzystania marki Ferrari w grach wideo, kilka miesięcy temu poszukiwało nowego wydawcy dla niezapowiedzianego dużego projektu. Bardzo prawdopodobne więc, że chodziło o Test Drive: Ferrari.

Wszystkim miłośnikom motoryzacji i pięknych samochodów proponujemy zajrzeć do naszej galerii, gdzie znajdziecie obrazki z powstającej gry. Polecamy także lekturę artykułu o historii serii Test Drive, dla której TD: Ferrari będzie jubileuszową, dwudziestą odsłoną.

  1. Galeria do gry Test Drive: Ferrari
  2. Jazda testowa, czyli historia serii Test Drive, cz. 1
  3. Jazda testowa, czyli historia serii Test Drive, cz. 2