Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2011, 21:10

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Zapowiedziano Test Drive: Ferrari

Seria Test Drive powraca - w przyszłym roku nową grę wyda firma BigBen Interactive. Główną rolę odegrają w niej samochody marki Ferrari.

Firma BigBen Interactive ogłosiła, że wyda Test Drive: Ferrari. Jak twierdzi wydawca, będzie to już dwudziesta odsłona tej serii. Gra ukaże się w marcu przyszłego roku. Jak sama nazwa wskazuje - skupi się na samochodach włoskiego producenta.

Gra ukaże się na trzech platformach sprzętowych - Xboksie 360, PlayStation 3 oraz pecetach. To na razie wszystkie szczegóły dotyczące Test Drive: Ferrari. Pojawiły się plotki, że może chodzić o produkcję studia Blimey! Games - Ferrari Project, które nabyło licencję na grę z samochodami tego producenta w roli głównej jeszcze w 2005 roku, wraz z 10tacle Studios. Trzy lata później prawa odkupiła firma Slightly Mad Studios, autorzy Need for Speed: Shift, lecz współwłaściciel nie chciał się poddać i sprawa ugrzęzła w sądzie.

Zapowiedziano Test Drive: Ferrari - ilustracja #1
Test Drive Unlimited 2

Pierwsza odsłona serii Test Drive ujrzała światło dzienne w zamierzchłym roku 1987. Studio Distinctive Software przygotowało wtedy pięć pojazdów, którymi poruszaliśmy się po krętej, górskiej szosie. Od tego czasu seria przeszła daleką drogą, a jej ostatnia odsłona, Test Drive Unlimited 2, sprzedała się w nakładzie ponad 1.5 miliona egzemplarzy.