Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2012, 11:50

Pecetowa wersja Test Drive: Ferrari Racing Legends wjechała na Steam

Wbrew doniesieniom sprzed kilku tygodni, pecetowa wersja Test Drive: Ferrari Racing Legends nie została wcale skasowana. Gra właśnie trafiła do sprzedaży na serwisie Steam.

Test Drive: Ferrari Racing Legends trafiło na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 już w lipcu tego roku, podczas gdy wersja pecetowa zaliczała kolejne opóźnienia. W listopadzie firma BigBen Interactive poinformowała, że edycja komputerowa została skasowana. Okazuje się jednak, że były to doniesienia przedwczesne, gdyż produkcja trafiła właśnie do sprzedaży na serwisie Steam.

  1. Test Drive: Ferrari Racing Legends na serwisie Steam
  2. Recenzja gry Test Drive: Ferrari Racing Legends - O Ferrari Mio!

Z okazji debiutu gry urządzono promocję, w ramach której o 25% obniżono cenę - do 27,74 euro, czyli w przeliczeniu około 114 złotych. Po 17 grudnia cena wzrośnie do 36,99 euro (około 152 zł).

W grze znajdziemy zarówno nowe samochody, jak i klasyczne modele. - Pecetowa wersja Test Drive: Ferrari Racing Legends wjechała na Steam - wiadomość - 2012-12-11
W grze znajdziemy zarówno nowe samochody, jak i klasyczne modele.

Zgodnie z nazwą Test Drive: Ferrari Racing Legends pozwala poznać historię jednej tylko marki motoryzacyjnej. Do wyboru jest ponad pięćdziesięciu pojazdów, wśród których znajdziemy zarówno starsze modele (np. Ferrari 125 S), jak i współczesne samochody pokroju Enzo i 430 Scuderia. Maszyny te wykorzystujemy ścigając się na 36 trasach pochodzących z różnych epok i zlokalizowanych na terenie USA oraz Europy. Gra oferuje tryb dla pojedynczego gracza oraz rozgrywki multiplayer, w których na jednym torze może się razem bawić maksymalnie osiem osób.

Nie wiemy jeszcze czy twórcy wprowadzili jakiekolwiek poprawki w stosunku do wersji konsolowych. Gra została przyjęta dosyć chłodno, więc zmiany bardzo by jej się przydały. Krytykowano słabe zbalansowanie kampanii dla pojedynczego gracza, kiepską grafikę tras oraz przede wszystkim niedopracowaną fizykę jazdy i brak modelu zniszczeń. Autorom oberwało się również za zmuszanie użytkowników do ukończenia nudnych zadań w trybie solo w celu odblokowania torów oraz samochodów. Z tych wszystkich wad najbardziej dziwił słaby silnik fizyczny. Test Drive: Ferrari Racing Legends opracowało bowiem studio Slightly Mad. Zespół odpowiedzialny jest za udane Need for Speed: Shift oraz Shift 2: Unleashed, a zatrudnieni w nim ludzie maczali palce w takich symulacyjnych klasykach jak GTR: The Ultimate Racing Game, GT Legends oraz GTR 2 FIA GT Racing Game.