Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 grudnia 2012, 12:12

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze listopadowe gry na Androida (11/12/2012)

Prezentujemy przegląd najciekawszych gier na urządzenia mobilne działające w oparciu o system Android. Najnowsze zestawienie obejmuje tytuły wydane w listopadzie 2012 roku.

Zapraszamy do przeczytania siódmego odcinka naszej serii omawiającej najciekawsze nowe produkcje na telefony i tablety z systemem Android. Wśród ośmiu wybranych przez nas propozycji z znajdziecie tym razem m.in. najnowszą odsłonę cyklu Angry Birds, zwariowaną zręcznościówkę z zakonnicami, produkcję action-MMORPG oraz sieciową strzelankę o wspaniałej grafice. Przypominamy też, że po zestawienie gier przeznaczonych głównie na iOS musicie zajrzeć na GRY-OnLine.

Angry Birds Star Wars

Listopad był miesiącem premiery nowej gry giganta rynku mobilnego, czyli firmy Rovio. Angry Birds Star Wars to najnowsza odsłona szalenie popularnego cyklu, która tym razem pełnymi garściami czerpie ze świata Gwiezdnych Wojen. Autorzy zaoferowali masę plansz odtwarzających lokacje znane z filmów, a same ptaki gruntownie przerobiono, nie tylko pod względem wizualnym, ale również specjalnych umiejętnościach. Podstawowe zasady zabawy nie uległy zmianom i wciąż musimy wystrzeliwać pierzaste kule armatnie tak, aby zniszczyły struktury wrogów, ale postawienia na klimaty science-fiction oraz wysokiej klasy humor sprawiają, że nie ma się wrażenia grania w odgrzewany kotlet. Ponadto, jak zwykle zawartość gry jest bardzo bogata, a do tego dochodzą regularne darmowe aktualizacje.

Chaos Rings Omega

W minionym miesiącu na Google Play zawitała gra Chaos Rings Omega, czyli nowa odsłona cyklu wyprodukowanego przez Square Enix wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych. Akcja osadzona jest 10 tysięcy lat przed wydarzeniami z pierwowzoru i ponownie obraca się wokół brutalnego turnieju, do uczestnictwa w którym zmuszone zostają porwane osoby. Tym razem możemy pokierować losami wojownika imieniem Vieg i jego ciężarnej narzeczonej. Zabawa ponownie polega głównie na eksplorowaniu podziemi oraz toczeniu turowych bitew, podczas których dowodzimy dwuosobową drużyną. W porównaniu z poprzednią częścią poprawiono niektóre niedociągnięcia i zwiększono dostępne opcje w systemie rozwoju postaci. Wszystko to wzmacnia zaskakująco dobra warstwa fabularne, pełna ludzkich dramatów i realistycznie zarysowanych postaci.

Nun Attack

Nun Attack to z kolei kompletnie zakręcona strzelanka, w której głównymi bohaterami są uzbrojone po zęby zakonnice. Siostrzyczki są doskonale wyszkolone i kompletnie bezwzględne w walce z siłami zła. Ten zwariowany pomysł został wybornie zrealizowany. Eliminowanie potworów daje masę satysfakcji, a temat został potraktowany z olbrzymim poczuciem humoru i w kreskówkowej stylistyce. Do wyboru są cztery postacie o zróżnicowanych osobowościach i mocach specjalny ch. Do tego dochodzi ponad 80 różnych typów uzbrojenia, które wykorzystujemy w trakcie czterdziestu rozbudowanych misji. Gra jest darmowa, ale nie ma tu żadnych prawdziwie nachalnych mikropłatności czy reklam. Wszystko to sprawia, że Nun Attack to prawdziwa perełka. 

Shadowgun: DeadZone

Jeśli szukacie gry, która pokaże moc drzemiącą we współczesnych tabletach to trudno o bardziej nadającą się do tego produkcję niż Shadowgun: DeadZone. To nastawiona na tryb wieloosobowy strzelanka, w której akcja ukazana jest z kamery umieszczonej za plecami postaci. Dostępny jest klasyczny deatchmatch oraz polegający na zajmowaniu lokacji tryb Zone Control. Na mapach może przebywać maksymalnie dwanaście osób, a zabawę urozmaica szeroki wybór uzbrojenia i opcha czatu głosowego. Gra jest nie tylko bardzo miodna (to jedna z najlepszych wieloosbowych strzelanek dostępnych na urządzenia mobilne), ale również zachwyca oprawą graficzną, oferując poziom wykonania niewiele odbiegający od konsolowych przebojów.

Sleepwalker's Journey

Wśród najlepszych produkcji listopada trzeba wymienić też Sleepwalker's Journey, czyli grę logiczną autorstwa polskiego zespołu 11 bit Studios. Przenosimy się do świata snów, gdzie musimy pomóc chłopcowi odnaleźć drogę do jawy. Aby to osiągnąć trzeba go przeprowadzić bezpiecznie przez szereg map najeżonych pułapkami. Pokonanie przeszkód wymaga zarówno rozwiązywania logicznych zagadek polegających na manipulowaniu otoczeniem, jak i radzenia sobie z wyzwaniami platformówkowymi. Poziom trudności stopniowo rośnie w sposób bardzo naturalny. Nie ma tu sytuacji, gdzie kolejne mapy są banalnie proste, albo też odwrotnie – sprawiają wrażenie niemożliwych do przejścia. Warto też pochwalić autorów za śliczną oprawę graficzną utrzymaną w bajkowym 2D.

Avengers Initiative

Fanów klimatów komiksowych zainteresować powinna zręcznościówka Avengers Initiative. W niej wcielamy się w Hulka, który musi oczyścić szereg lokacji opanowanych przez największych superzłoczyńców. Gra stanowi bardzo udany klon serii Infinity Blade. Rozgrywka sprowadza się do toczenia pojedynków z przeciwnikami. Ataki wyprowadzamy kreśląc kształty na ekranie, a uniki aktywowane są przed pacnięcie boków wyświetlacza. Autorzy przygotowali rozbudowany system walki, pozwalający na wyprowadzanie kombosów, stosowanie bloków oraz ciosów wykańczających. Do tego dochodzi wyjątkowo imponująca oprawa graficzna. W sumie daje to świetną produkcję, godną polecenia nie tylko fanom wydawnictwa Marvel.

Arcane Legends

Gry MMORPG nie należą wciąż do popularnego gatunku na urządzeniach mobilnych. Powoli zaczyna to jednak ulegać zmianie. Jest to zasługa m.in. studia Spacetime, którego najnowsza produkcja, czyli Arcane Legends, zadebiutowała w listopadzie na Google Play. Gra w założeniach przypomina produkcje hack-n-slash pokroju Diablo z dodatkowymi elementami MMO. Do wyboru są trzy klasy: Wojownik, Łotrzyca i Czarnoksiężnik. autorzy postawili na dynamiczną akcje i starcia przebiegają błyskawicznie, wymagające sporego refleksu i dobrego wyczucia czasu. Możliwa jest zarówno zabawa kooperacyjna (PvE), jak i walki z innymi graczami (Pv). Do tego dochodzi sympatyczna kreskówkowa oprawa graficzna. Całość korzysta z modelu darmowego z mikropłatnoścami, ale wydawanie pieniędzy nie jest wymagane do dobrej zabawy. W sumie Arcane Legends stanowi spory skok jakościowy w stosunku do poprzednich produkcji studia i powinno zapewnić masę zabawy fanom sieciowych RPG-ów. Dodatkową zaletą jest pełna kompatybilność z wersją pecetową, więc możemy np. zacząć zabawę na komputerze w domu, a potem kontynuować ją na smartfonie jadąc autobusem D

Zenonia 5

Przegląd zakończymy grą Zenonia 5, czyli piątą odsłoną słynnego mobilnego cyklu action-RPG. Autorzy przygotowali cztery klasy postaci oraz rozbudowany system walki, który oparty jest na zręczności gracza, ale jednocześnie wymaga odpowiedniego łączenia ataków w sekwencje. Kampania dla pojedynczego gracza imponuje swoim rozmachem Wirtualny świat jest olbrzymi, a poza głównym wątkiem przygotowano setki zadań pobocznych. Dostępna jest też opcja PvP, pozwalająca na walkę z innymi graczami z całego świata. Jeśli lubicie gatunek hack-n-slash to powinna to być dla Was pozycja obowiązkowa.