Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2011, 11:50

autor: sathorn

Twórcy Heroes V zapowiadają Prime World

Rosyjski deweloper - Nival Interactive, zapowiedział dziś swoją kolejną grę. Prime World ma być innowacyjną darmową strategią sieciową z rozbudowanymi opcjami społecznościowymi.

Rosyjski deweloper - Nival Interactive, zapowiedział dziś swoją kolejną grę. Prime World ma być innowacyjną darmową strategią sieciową z rozbudowanymi opcjami społecznościowymi.

Twórcy Heroes V zapowiadają Prime World - ilustracja #1

Jak możemy przeczytać na stronie gry, tytuł ów będzie niespotykaną mieszanką gatunkową. Na zabawę w Prime Worlds będą składać się:

  • Różne tryby walk PvP inspirowane DotĄ, popularną modyfikacją do Warcrafta III.
  • Rozbudowa potęgi militarnej oraz rozwój umiejętności naszego bohatera.
  • Terraformowanie otoczenia. Twórcy twierdzą, że „poprzez pokonywanie przeciwników i oznaczanie kluczowych punktów na mapie, będzie możliwe zmiana wyglądu pola bitwy, co pomoże w odniesieniu zwycięstwa”.
  • Rozwiązywanie łamigłówek, które będą mogły pomóc naszym kompanom w walce. Ten element zabawy przeznaczony będzie dla osób nie lubujących się w bezpośredniej walce.
  • Rozbudowa naszej własnej twierdzy.

Prime World łączy dwa elementy – walkę PvP oraz wspólną rozbudowę zamku. Ta kombinacja sprawia, że gra jest naprawdę innowacyjna” – twierdzi Siergiej Orlowsky, założyciel i dyrektor Nival Interactive. Tytuł ten będzie produktem typu Free-to-Play, a więc w pełni darmowym z opcją zakupu niektórych przedmiotów z gatunku „premium”. Deweloper planuje wystartować z otwartą betą jeszcze w tym roku.

Prime World cechować będzie rozbudowany aspekt socjalny, co przejawia się m.in. w liście platform, na które gra będzie dostępna: Windows, Mac, Facebook, iOS i Android. Twórcy wyraźnie pragną, abyśmy mogli zanurzyć się w świecie gry w każdym miejscu i o każdym czasie. Zastanawia mnie tylko, na ile ograniczona będzie wersja przeznaczona na urządzenia mobilne.

Ciekawostką jest podejście twórców do wzajemnych relacji pomiędzy ludźmi. Jeżeli dwoje graczy przeciwnej płci połączy swoje siły, to mogą oni liczyć na dodatkowe bonusy wspomagające ich w walce.

Gra zostanie zaprezentowana szerzej na tegorocznym E3. Nad Prime World pracuje ponad 100 osób, a gra dzialać będzie na silniku Unity 3D. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zapowiada się interesująco.

Twórcy Heroes V zapowiadają Prime World - ilustracja #2