Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2009, 18:23

autor: Jiker

Turn 10 ukończyło pracę nad Forza Motorsport 3

Firmy Microsoft oraz Turn 10 poinformowały o ukończeniu prac nad grą Forza Motorsport 3 – jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji wyścigowych bieżącego roku. Przy okazji przedstawiciele producenta ujawnili datę publikacji wersji demonstracyjnej oraz podzielili się szczegółami na temat tego, co za jej sprawą będziemy mogli w niej przetestować.

Firmy Microsoft oraz Turn 10 poinformowały o ukończeniu prac nad grą Forza Motorsport 3 – jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji wyścigowych bieżącego roku. Przy okazji przedstawiciele producenta ujawnili datę publikacji wersji demonstracyjnej oraz podzielili się szczegółami na temat tego, co będziemy mogli w niej przetestować.

Turn 10 ukończyło pracę nad Forza Motorsport 3 - ilustracja #1

Deweloping Forza Motorsport 3 dobiegł końca na blisko półtora miesiąca przed dniem oficjalnej premiery. Przypominamy, że w przypadku Europy dojdzie do niej 23 października (amerykański debiut odbędzie się cztery dni później). Teraz firmy Microsoft oraz Turn 10 wystartują zapewne z szeroko zakrojoną kampanią reklamową, która wspólnie ze spodziewaną wysoką jakością produkcji powinna pomóc jej w odniesieniu sukcesu.

Jednym z elementów kampanii ma być demo, które zostanie opublikowane w ramach serwisu Xbox Live Marketplace 24 września. W jego ramach otrzymamy możliwość przetestowania pięciu pojazdów: Porsche 911 GT3-RSR, Audi R8 5.2 FSI Quattro, Ferrari California, Mitsubishi Lancer Evolution X GSR oraz Mini John Cooper Works. Dokonamy tego oczywiście na jednej z tras, jakie znajdziemy w pełnej wersji dzieła Turn 10. Na potrzeby demonstracji udostępniony zostanie tor Camino Viejo.

W demie znajdą się wszystkie najistotniejsze zmiany wprowadzone w trzeciej odsłonie cyklu. Chodzi tu m.in. o widok z wnętrza kokpitu, nowy system zniszczeń (oczywiście z możliwością dachowania włącznie) oraz funkcję cofania czasu. Dodatkowo Turn 10 uruchomi dla dema specjalny internetowy ranking, na którym umieszczane będą najlepszy czasy przejazdu wszystkich osób, które zdecydują się na pobranie próbki i jej przetestowanie.

W pełnej wersji Forza Motorsport 3 znajdziemy ponad 400 samochodów (w tym niesamowitego Bugatti Veyron), 100 rozbudowanych tras (prezentujących się zdecydowanie ciekawiej od tych znanych z dwójki, głównie za sprawą lepiej opracowanych teł), a także dziesiątki poprawek i nowinek. Produkcja zostanie również wydana w formie edycji kolekcjonerskiej. W jej skład wejdą dodatkowe pojazdy oraz elementy do ich tuningowania, dostęp do specjalnego konta VIP oraz dysk USB o pojemności 2 GB.