Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2010, 13:54

autor: Olek

Trwają prace nad Need for Speed Shift 2

Po raz kolejny koncernowi EA nie udało się upilnować swoich sekretów. Były starszy programista firmy Slightly Mad Studios Chris Mcclure, który od marca związany jest ze studiem CCP, wyjawił w swoim sieciowym CV, że od października do lutego pracował nad Need for Speed Shift 2. Choć tytuł nie został dotąd oficjalnie zapowiedziany, trafi do sprzedaży prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Po raz kolejny koncernowi EA nie udało się upilnować swoich sekretów. Były starszy programista firmy Slightly Mad Studios Chris Mcclure, który od marca związany jest ze studiem CCP, wyjawił w swoim sieciowym CV, że od października 2009 do lutego 2010 r. pracował nad Need for Speed Shift 2. Choć tytuł nie został dotąd oficjalnie zapowiedziany, trafi do sprzedaży prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Trwają prace nad Need for Speed Shift 2 - ilustracja #1

Grę Need for Speed Shift kupiło ponad 4 mln graczy.

Po bardzo dobrym przyjęciu, z jakim spotkała się wydana we wrześniu ubiegłego roku gra Need for Speed Shift, która zdaniem recenzenta naszego serwisu zasłużyła na wysoką notę 83%, kontynuacja wydawała się jedynie kwestią czasu. Co prawda koncern Electronic Arts w ostatnich miesiącach skupiał uwagę na dwóch innych odsłonach samochodowej serii - Need for Speed: Hot Pursuit tworzonym przez Criterion Studios oraz Need for Speed World, nad którym pracują studia EA Singapore i Black Box, jednak oba tytuły nie są adresowane bezpośrednio do fanów wyścigowych symulacji.

Informację o Need for Speed Shift 2 trudno uznać za całkowite zaskoczenie. Od lutego wiemy, że w planach wydawcy znajdują się trzy gry z serii NFS, choć owa trzecia pozostawała dotąd pilnie strzeżoną tajemnicą. Wpis Chrisa Mcclure'a wskazuje więc na to, że chodzi o Shift 2. Z kolei serwis Eurogamer przypomina, że według wcześniejszych zapewnień przedstawicieli EA tytuł powinien trafić do sprzedaży w czwartym kwartale roku podatkowego 2010/2011, czyli pomiędzy 1 stycznia a 31 marca przyszłego roku kalendarzowego.

Trwają prace nad Need for Speed Shift 2 - ilustracja #2

Seria NFS obchodzi w tym roku swoje szesnaste urodziny.

Przypomnijmy, że gry z serii Need for Speed, która na rynku zadebiutowała w 1994 roku, sprzedały się dotąd w ponad 100 milionach kopii, co zapewniło wydawcy przeszło 2,7 mld dolarów przychodu. Samą grę Need for Speed Shift, która ukazała się w wersjach na komputery PC a także konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz PlayStation Portable, kupiło ponad 4 miliony graczy. Tytuł systematycznie wspierany jest też dodatkowymi materiałami typu DLC, w tym udostępnianymi także bezpłatnie.

gry