Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2014, 09:28

autor: Góral

The Sims 5 nie powstanie, jeżeli The Sims 4 nie odniesie sukcesu

Przedstawiciel studia Maxis odpowiedział na oficjalnym forum gry jednemu z fanów, który postanowił wyrazić swoje nadzieje dotyczące gry The Sims 5. Deweloper wyjawił, że zespół na razie nie myśli o kolejnej części i że taka najprawdopodobniej w ogóle nie powstanie, jeżeli „czwórka” nie odniesie komercyjnego sukcesu.

Od kilku dni użytkownicy komputerów PC mogą nabyć grę The Sims 4. Spora część osób poczuła się jednak zawiedziona, gdyż studio Maxis nie do końca sprostało oczekiwaniom. Na oficjalnym forum gry jeden z fanów postanowił podzielić się opinią na temat piątej części serii, o tym co powinna zawierać. Niby nic, wszak każdy może wyrazić swoje oczekiwania, aczkolwiek akurat w tym przypadku przedstawiciel dewelopera postanowił zająć stanowisko w sprawie The Sims 5, pisząc: „Nie pracujemy nad Simsami 5. Nie myślimy o Simsach 5. Jeżeli Simsy 4 nie odniosą sukcesu, to nie będzie Simsów 5”. Krótko pisząc, zespół Maxis obecnie skupia się nad usprawnieniem „czwórki”, a mając w pamięci wcześniejsze odsłony, w planach znajduje się już mnóstwo dodatków DLC, więc na rychłą premierę piątej odsłony nie ma co liczyć.

The Sims 5 nie powstanie, jeżeli The Sims 4 nie odniesie sukcesu - ilustracja #1

Warto przypomnieć, że pierwsza odsłona serii otrzymała aż siedem dodatków. Część druga uraczyła fanów ośmioma paczkami, natomiast przy okazji „trójki” popuszczono całkowicie wodze fantazji, wydając jedenaście rozszerzeń i dziewięć zestawów przedmiotów. Jak więc widać marka The Sims zdecydowanie zalicza się do grona najhojniej obdarzanych dodatkami gier i zapewne nie inaczej zostanie potraktowana najnowsza odsłona.

The Sims 4 to najniżej oceniana główna odsłona serii The Sims, biorąc pod uwagę tylko PC-towe wersje. Pierwsza część z 2000 roku może się pochwalić średnią w serwisie Metacritic na poziomie 92 punktów. The Sims 2 uzyskało niewiele niższy wynik – 90 punktów. The Sims 3 szczyci się 86 punktami, a przy najnowszej produkcji obecnie widnieją 72 punkty.