Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2014, 10:02

autor: Góral

The Sims 4 posiada ciekawe zabezpieczenie antypirackie

Najnowsza gra studia Maxis posiada zabawne zabezpieczenie antypirackie. Podczas korzystania z toalety lub prysznica, pojawia się mała rozpikselowana chumrka, zasłaniająca intymne części ciała Simów. Jednak po wyjściu z łazienki nie znika ona samoczynnie, lecz rozrasta się, zasłaniając cały ekran.

The Sims 4 kilka dni temu zadebiutowało na terenie Europy. Jak wiele innych produkcji tak i ta została zabezpieczona przed piratami, jednak studio Maxis poszło w nieco inną, humorystyczną stronę. Otóż podczas korzystania z toalety, czy też mycia się pod prysznicem, zostaje rozpikselowana część ekranu, zasłaniając tym samym intymne części ciała Simów. Niby nie jest to żadna nowość w serii, ale w przypadku nielegalnych kopii gry pikseloza nie znika po zakończeniu wspomnianych czynności, a rozszerza się na cały ekran. Efekt tego zabiegu jest taki:

The Sims 4 posiada ciekawe zabezpieczenie antypirackie - ilustracja #1

Co ciekawe, część osób zgłosiła problem do firmy Electronic Arts, myśląc, że trafiła na zwykły błąd gry, w odpowiedzi otrzymując informacje, że zakup legalnej kopii The Sims 4 powinien załatwić sprawę Oczywiście jak każde inne zabezpieczenie, tak i to zostało już ponoć złamane, niemniej warto pochwalić deweloperów za zabawną próbę chronienia swojej produkcji.

Przy okazji warto wspomnieć, że to nie jedyna tego typu akcja. Swego czasu w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów można było ujrzeć Geralta wieszanego na stryczku i usłyszeć komentarz kata: „Nienawidzę złodziei”. Dodatkowo bohater produkcji ginął kilka innych razy, a podczas scen seksu jego partnerki nie grzeszyły pieknością. Z kolei w Alan Wake’u, po wykryciu nielegalnej kopii, bohater chodził z piracką opaską na oku. Rzecz jasna to tylko ułamek tego typu atrakcji o których przeczytacie chociażby w tym miejscu.