Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 września 2014, 10:17

autor: Adrian Werner

The Room Three – seria gier logicznych doczeka się trzeciej części

Zespół Fireproof Games zapowiedział The Room Three, czyli trzecią część popularnej serii wyśmienitych gier logicznych. Produkcja zmierza na systemy mobilne iOS i Android, a premiera zaplanowana została na wiosnę przyszłego roku.

Mamy doskonałe wieści dla fanów gier logicznych. Studio deweloperskie Fireproof Games ogłosiło, że pracuje nad The Room Three, czyli trzecią odsłoną jednego z najlepszych mobilnych cykli należących do tego gatunku.

Na razie informacje na temat następnej części serii są bardzo skromne. Wiemy, że gra ukaże się wiosną przyszłego roku i w dniu premiery dostępna będzie tylko na iOS, ale wersja na Androida ma się pojawić wkrótce potem. Jest to o tyle ważna kwestia, gdyż poprzednie odsłony wydawane były na system firmy Google z bardzo dużym opóźnieniem.

Autorzy obiecują kontynuację fabuły z dwóch poprzednich odsłon, ulepszoną grafikę oraz jeszcze bardziej zakręcone lokacje i zagadki. Więcej konkretów poznamy już wkrótce, gdyż grywalna wersja The Room Three udostępniona zostanie odwiedzającym konwent EXG, który odbędzie się w Londynie w dniach 25–28 września tego roku.

Przypomnijmy, że The Room to seria nietypowych gier logicznych, których akcja toczy się w zamkniętych pomieszczeniach wypełnionych tajemniczymi przedmiotami. Aby odkryć kolejne fragmenty historii, musimy rozgryzać sposoby działania różnorodnych mechanizmów. Cykl wyśmienicie wykorzystuje możliwości ekranów dotykowych. Aby np. użyć klucza trzeba go przekręcić palcami, a list z koperty również wysuwamy ręcznie. Pierwsza część uznana została za grę roku 2012 przez firmę Apple, a wydana w grudniu 2013 r. kontynuacja również spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Omega Agent

Warto wspomnieć, że The Room Three nie jest jedyną grą, nad którą pracuje obecnie studio Fireproof Games. Zespół ujawnił również mniejszy projekt zatytułowany Omega Agent, który powstaje wyłącznie z myślą o zapowiedzianych kilka dni temu okularach Samsung Gear VR. Akcja produkcji osadzona zostanie w tajnym ośrodku szkoleniowym dla szpiegów. Gracze założą napędzany silnikiem atomowym plecak odrzutowy i wyruszą wykonywać misje szkoleniowe i testowe, po zakończeniu których będą mogli uzyskać tytuł najlepszego absolwenta szkoły wywiadowczej.