Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2014, 19:10

autor: Ender

Mortal Kombat X – znamy datę światowej premiery

Producenci bijatyki Mortal Kombat X potwierdzili datę jej premiery. Nastąpi ona w połowie kwietnia 2015 roku. Tytuł pojawi się równocześnie na PC oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Deweloperzy zapowiedzieli również, że składający zamówienia przedpremierowe otrzymają dostęp do dodatkowej grywalnej postaci.

Goro będzie bonusową postacią dla osób, które złożą zamówienie przedpremierowe - Mortal Kombat X – znamy datę światowej premiery - wiadomość - 2014-09-05
Goro będzie bonusową postacią dla osób, które złożą zamówienie przedpremierowe

Mortal Kombat X, a więc kolejna odsłona jednej z najbardziej popularnych serii bijatyk w branży, pojawi się w sprzedaży 14 kwietnia 2015 roku. Taką informację podali dziś producenci tytułu ze studia NetherRealm oraz jego wydawca, firma Warner Bros. Interactive Entertainment. Gra zadebiutuje równocześnie na pięciu platformach sprzętowych: Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PC.

Wraz z publikacją terminu premiery dowiedzieliśmy się również, że deweloperzy przygotowali bonusowe DLC dla osób, które zdecydują się na założenie pre-orderu u wybranych sprzedawców. Informacja o tego typu promocji na pewno nie jest zaskakująca dla osób, które zdążyły przyzwyczaić się do tego rodzaju branżowych praktyk marketingowych. Zapowiedź ta pozostawia jednak pewien niesmak, ponieważ przedpremierowym bonusem nie jest zwykła skórka dla postaci lub kostium, ale nowa postać, którą w dodatku okazuje się czteroręki Goro. Przypomnijmy, że to jeden z ulubionych bohaterów fanów serii, który stał się przez lata jednym z symboli marki Mortal Kombat. Już teraz możemy być w 100% pewni, że Goro zostanie udostępniony wszystkim chętnym po premierze gry jako płatne DLC, zapewne wraz z kilkoma innymi wojownikami.

Mortal Kombat X wprowadzi do serii szereg interesujących zmian. Fabuła rozegra się 25 lat po wydarzeniach z ostatniego Mortal Kombat. Cztery spośród nowych postaci to Cassie Cage (córka Johny’ego Cage’a i Sonii Blade, łącząca cechy stylów walki obojga rodziców), D’vorah (półczłowiek, półinsekt), duet Ferra i Torr (waleczna karlica na grzbiecie potężnej bestii) oraz Kotal Kahn (błękitnoskóry wojownik w zbroi). Wojownicy będą posiadać trzy warianty umiejętności. Dla przykładu, te dostępne dla Scorpiona noszą nazwy Ninjutsu, Hellfire i Inferno, a każdy z nich oferuje po kilka specjalnych ruchów i/lub ataków oraz nieco odmienia wygląd postaci. W trakcie pojedynków, będziemy mogli też skorzystać z elementów otoczenia jako broni.

  1. 6 powodów, dla których warto czekać na Mortal Kombat X
  2. Oficjalna strona gry Mortal Kombat X