Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2014, 10:16

autor: Góral

The Sims 4 - nowa odsłona symulatora życia zadebiutowała w Polsce

Najnowsza produkcja studia Maxis, The Sims 4, zadebiutowała na europejskim kontynencie, w tym także i w naszym kraju. Tytuł dostępny jest u większości wiodących sprzedawców gier komputerowych w cenach zaczynających się od około 140 zł.

The Sims 4 - nowa odsłona symulatora życia zadebiutowała w Polsce - ilustracja #1
The Sims 4 w skrócie:
  • Gatunek: symulator życia
  • Deweloper: Maxis
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 2 września (świat), 4 września 2014 roku (Europa)

Po wtorkowej premierze wyczekiwanej gry The Sims 4 w Stanach Zjednoczonych, dziś przyszła kolej na Europę, w tym oczywiście Polskę. Nowy tytuł studia Maxis powinien być już dostępny w większości sklepów z grami komputerowymi, w tym także w sieci Empik, gdzie sprzedawana jest Edycja Kolekcjonerska. Przypominam również, że u tego sprzedawcy będziecie mogli od jutra do niedzieli skorzystać ze specjalnego kodu, uprawniającego do 10-złotowej zniżki. Wystarczy, że wydrukujecie go lub przerzucicie na smartfon i okażecie kasjerowi podczas dokonywania transakcji. Oferty pozostałych sklepów znajdziecie klikając w poniższe linki. Przed zakupem warto jednak rzucić okiem na minimalne (gra powinna działać nawet na kilkuletnim komputerze) i zalecane wymagania sprzętowe.

W związku z niedawną premierą w Internecie nie ma jeszcze zbyt wielu recenzji, ale za to część użytkowników gry opublikowała zabawne nagrania wideo z… dziećmi demonami. Okazało się bowiem, że w The Sims 4 występuje pewien błąd, który sprawia, że niektórzy z nowonarodzonych potomków Simów znacznie różnią się od zwykłych śmiertelników, co obejrzycie na poniższych materiałach.

The Sims 4 - nowa odsłona symulatora życia zadebiutowała w Polsce - ilustracja #3Seria The Sims to jedna z najbardziej znanych marek gier wideo. Pierwsza odsłona autorstwa studia Maxis ukazała się w 2000 roku. Po 14 latach doczekaliśmy się czwartej części, jednak do każdej wcześniejszej wypuszczano szereg dodatków DLC, dodających chociażby nowe meble, ubrania, itd. Do tej pory wszystkie gry i rozszerzenia The Sims sprzedały się w nakładzie przekraczającym 175 mln egzemplarzy.

The Sims 4 opiera się na tych samych zasadach, co poprzedniczki. W związku z tym do naszych zadań podczas rozgrywki należy opiekowanie się Simami. Musimy zatroszczyć się m.in. o rozrywkę, kontakty z innymi wirtualnymi ludźmi, czy też przyjemne mieszkanie dla naszych podopiecznych.