Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2011, 10:45

autor: Elrond

The Sims 3: Zwierzaki - nowy dodatek do gry zapowiedziany

Fani gry-tasiemca, The Sims, jeszcze dobrze nie nacieszyli się najnowszą jego odsłoną, The Sims 3: Generations (w Polsce – Pokolenia), która miała swoją premierę kilka dni temu, a już trzeba powoli szykować portfele na kolejny wydatek. Firma Electronic Arts zapowiedziała bowiem dodatek do pecetowej wersji gry The Sims 3: Pets, wprowadzający do rozgrywki, zgodnie z nazwą, zwierzęta.

Fani gry-tasiemca, The Sims, jeszcze dobrze nie nacieszyli się najnowszą jego odsłoną, The Sims 3: Generations (w Polsce – Pokolenia), która miała swoją premierę kilka dni temu, a już trzeba powoli szykować portfele na kolejny wydatek. Firma Electronic Arts zapowiedziała bowiem dodatek do pecetowej wersji gry The Sims 3: Zwierzaki, wprowadzający do rozgrywki, zgodnie z nazwą, zwierzęta. Zwierzaki ukażą się również na konsolach Xbox 360, PS3 oraz Nintendo 3DS jako pełnoprawna gra.

Oczywiście nie jest to pierwszy przypadek pojawienia się czworonogów w popularnej serii (mieliśmy już The Sims 2: Pets czy The Sims: Pet Stories), tym razem jednak twórcy zapowiadają zupełnie nowy rodzaj doświadczeń w obcowaniu ze zwierzętami. Po raz pierwszy bowiem będziemy mogli dosłownie wcielić się w psa czy też kota i poznawać świat ich oczami. A to otwiera bardzo dużo możliwości w stylu pościgów za innymi zwierzakami, kopania dołów w poszukiwaniu kości, zamienienia mieszkania naszego właściciela w piekło czy też zrujnowania mu dobrze zapowiadającej się randki.

The Sims 3: Zwierzaki - nowy dodatek do gry zapowiedziany - ilustracja #1

Gracze będą mogli własnoręcznie stworzyć swojego pupila, wybierając spośród setek dostępnych ras kotów i psów, takich jak owczarek australijski czy Maine Coon, a także wymieniać się nimi z przyjaciółmi czy krzyżować swoich podopiecznych z innymi rasami i tworzyć zupełnie nowe odmiany. W grze pojawią się nowe lokacje bezpośrednio związane ze zwierzętami, m.in. psie parki, „kocie dżungle” czy rancza, gdzie będzie można opiekować się końmi. Nasz Sim będzie w stanie nauczyć swojego zwierzaka różnych przydatnych umiejętności w rodzaju polowań czy znajdowania różnych przedmiotów (psy) bądź też wyścigów i skoków przez przeszkody (konie). Oczywiście pod warunkiem, że nie trafiliśmy na znerwicowany bądź też mało inteligentny egzemplarz, bo i tak może się zdarzyć. Wszystko zależy od naszego postępowania ze zwierzakiem i jego poprawnego wychowania.

The Sims 3: Zwierzaki - nowy dodatek do gry zapowiedziany - ilustracja #2

W wersjach The Sims 3: Zwierzaki przeznaczonych dla konsol Xbox 360 oraz PS3 twórcy umieścili achievmenty związane z rozwiązywaniem zagadek rozsianych po całym mieście. Posiadacze Nintendo 3DS będą mogli natomiast odblokować wiele unikalnych przedmiotów. Dodatkowo wersja na Xboksa korzystać będzie mogła z możliwości oferowanych przez kontroler Kinect, a konkretnie z komend głosowych wydawanych Simom (np. Nakarm psa czy ... Bądź romantyczny – cokolwiek by to miało znaczyć). Wbudowany w konsolę 3DS krokomierz również będzie wykorzystany podczas rozgrywki do zliczania kroków gracza i przeliczania ich na punkty Karmy.

The Sims 3: Zwierzaki - nowy dodatek do gry zapowiedziany - ilustracja #3

Elektronicy już teraz zapraszają do zakupu limitowanej wersji gry, która zapewnić ma swoim właścicielom sporo bonusów. I tak posiadacze konsol Xbox 360 i PS3 będą mogli wybrać dodatkowe rasy zwierzaków, jak tiger retriver, panda chow czy skunk birman. Pecetowi gracze otrzymają natomiast specjalny sklep dla zwierzaków, w którym będą mogli spotykać się z sąsiadami i pozyskiwać nowe przedmioty.

Dokładna data premiery dodatku nie jest jeszcze znana, jednak wiemy, iż Zwierzaki pojawią się na rynku jesienią tego roku.