Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2011, 10:45

autor: Elrond

The Sims 3: Zwierzaki - nowy dodatek do gry zapowiedziany

Fani gry-tasiemca, The Sims, jeszcze dobrze nie nacieszyli się najnowszą jego odsłoną, The Sims 3: Generations (w Polsce – Pokolenia), która miała swoją premierę kilka dni temu, a już trzeba powoli szykować portfele na kolejny wydatek. Firma Electronic Arts zapowiedziała bowiem dodatek do pecetowej wersji gry The Sims 3: Pets, wprowadzający do rozgrywki, zgodnie z nazwą, zwierzęta.

Fani gry-tasiemca, The Sims, jeszcze dobrze nie nacieszyli się najnowszą jego odsłoną, The Sims 3: Generations (w Polsce – Pokolenia), która miała swoją premierę kilka dni temu, a już trzeba powoli szykować portfele na kolejny wydatek. Firma Electronic Arts zapowiedziała bowiem dodatek do pecetowej wersji gry The Sims 3: Zwierzaki, wprowadzający do rozgrywki, zgodnie z nazwą, zwierzęta. Zwierzaki ukażą się również na konsolach Xbox 360, PS3 oraz Nintendo 3DS jako pełnoprawna gra.

Oczywiście nie jest to pierwszy przypadek pojawienia się czworonogów w popularnej serii (mieliśmy już The Sims 2: Pets czy The Sims: Pet Stories), tym razem jednak twórcy zapowiadają zupełnie nowy rodzaj doświadczeń w obcowaniu ze zwierzętami. Po raz pierwszy bowiem będziemy mogli dosłownie wcielić się w psa czy też kota i poznawać świat ich oczami. A to otwiera bardzo dużo możliwości w stylu pościgów za innymi zwierzakami, kopania dołów w poszukiwaniu kości, zamienienia mieszkania naszego właściciela w piekło czy też zrujnowania mu dobrze zapowiadającej się randki.

The Sims 3: Zwierzaki - nowy dodatek do gry zapowiedziany - ilustracja #1

Gracze będą mogli własnoręcznie stworzyć swojego pupila, wybierając spośród setek dostępnych ras kotów i psów, takich jak owczarek australijski czy Maine Coon, a także wymieniać się nimi z przyjaciółmi czy krzyżować swoich podopiecznych z innymi rasami i tworzyć zupełnie nowe odmiany. W grze pojawią się nowe lokacje bezpośrednio związane ze zwierzętami, m.in. psie parki, „kocie dżungle” czy rancza, gdzie będzie można opiekować się końmi. Nasz Sim będzie w stanie nauczyć swojego zwierzaka różnych przydatnych umiejętności w rodzaju polowań czy znajdowania różnych przedmiotów (psy) bądź też wyścigów i skoków przez przeszkody (konie). Oczywiście pod warunkiem, że nie trafiliśmy na znerwicowany bądź też mało inteligentny egzemplarz, bo i tak może się zdarzyć. Wszystko zależy od naszego postępowania ze zwierzakiem i jego poprawnego wychowania.

The Sims 3: Zwierzaki - nowy dodatek do gry zapowiedziany - ilustracja #2

W wersjach The Sims 3: Zwierzaki przeznaczonych dla konsol Xbox 360 oraz PS3 twórcy umieścili achievmenty związane z rozwiązywaniem zagadek rozsianych po całym mieście. Posiadacze Nintendo 3DS będą mogli natomiast odblokować wiele unikalnych przedmiotów. Dodatkowo wersja na Xboksa korzystać będzie mogła z możliwości oferowanych przez kontroler Kinect, a konkretnie z komend głosowych wydawanych Simom (np. Nakarm psa czy ... Bądź romantyczny – cokolwiek by to miało znaczyć). Wbudowany w konsolę 3DS krokomierz również będzie wykorzystany podczas rozgrywki do zliczania kroków gracza i przeliczania ich na punkty Karmy.

The Sims 3: Zwierzaki - nowy dodatek do gry zapowiedziany - ilustracja #3

Elektronicy już teraz zapraszają do zakupu limitowanej wersji gry, która zapewnić ma swoim właścicielom sporo bonusów. I tak posiadacze konsol Xbox 360 i PS3 będą mogli wybrać dodatkowe rasy zwierzaków, jak tiger retriver, panda chow czy skunk birman. Pecetowi gracze otrzymają natomiast specjalny sklep dla zwierzaków, w którym będą mogli spotykać się z sąsiadami i pozyskiwać nowe przedmioty.

Dokładna data premiery dodatku nie jest jeszcze znana, jednak wiemy, iż Zwierzaki pojawią się na rynku jesienią tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.