Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2011, 11:00

autor: Sarge

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D w rękach miliona graczy

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D w dwa tygodnie od swojej premiery sprzedała się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Jest to trzecia gra na 3DS-a, która zdołała osiągnąć ten wynik.

Firma Nintendo ogłosiła, że gra The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D przekroczyła wynik miliona sprzedanych egzemplarzy. Tytuł osiągnął ten rezultat w dwa tygodnie od swojej premiery.

Odświeżona wersja kultowej odsłony przygód Linka zadebiutowała na japońskim rynku 16 czerwca, by dzień później trafić do Europy, a 19 czerwca pojawić się w Stanach Zjednoczonych. Do końca tego miesiąca na całym świecie rozeszło się 1.08 miliona pudełek z grą, z czego 270 tysięcy przypadło dla graczy z Kraju Kwitnącej Wiśni, a 810 tysięcy trafiło na Zachód.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D w rękach miliona graczy - ilustracja #1

The Legend of Zelda: Ocarina of Time jest trzecią produkcją na 3DS-a, która przekroczyła magiczną barierę miliona sprzedanych kopii. Wcześniej tej sztuki udało się dokonać Super Street Fighter 3DS oraz Nintendogs + Cats.

Powyższy wynik może zostać poprawiony w sierpniu, kiedy dojdzie do znacznej obniżki ceny 3DS-a. Można się domyślać, że na zakup konsolki zdecyduje się wtedy spora liczba nieprzekonanych do tej pory osób, a przygody Linka wydają się być w tej chwili najciekawszą propozycją dla posiadaczy przenośnego systemu Nintendo. Niejako potwierdzają to zresztą recenzje – wg. serwisu GameRankings, średnia ocen wystawionych przez popularne serwisy internetowe wynosi 93%.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D to remake jednej z najbardziej cenionych gier w historii. W stosunku do pierwowzoru wydanego w 1998 roku na Nintendo 64 dość znacznie poprawiono oprawę graficzną, a także uczyniono odpowiedni użytek z drugiego ekranika 3DS-a. Nie można zapominać o dodanym efekcie 3D, dzięki któremu doskonale znane lokacje nabierają nowego wymiaru.