Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2008, 12:00

Szczegóły dotyczące dodatkowego epizodu do GTA IV

Pecetowcy już niedługo zagrają w przeznaczoną dla nich wersję Grand Theft Auto 4, tymczasem posiadacze Xboxa mogą już ostrzyć pazurki na dodatkowy epizod zatytułowany The Lost and Damned.

Pecetowcy już niedługo zagrają w przeznaczoną dla nich wersję Grand Theft Auto 4, tymczasem posiadacze Xboxa mogą już ostrzyć pazurki na dodatkowy epizod zatytułowany The Lost and Damned.

Świat GTA się rozrasta – za dwa tygodnie czwarta część pojawi się na pecetach (wzbogacona o ładniejszą grafikę i wymyślny edytor sekwencji filmowych), pod koniec kwietnia powinna się pojawić gra GTA: Chinatown Wars na konsolkę Nintendo DS, a dziś już wiemy, że przekładana premiera dodatkowego epizodu do xboxowej wersji GTA IV będzie miała swój szczęśliwy finał 17 lutego 2009 roku – wtedy udostępniony zostanie The Lost and Damned.

Dodatek pozwoli się wcielić w Johnny’ego Kleibniza, członka gangu The Lost. „Johnny i Niko to dwie zdecydowanie różne postacie,” powiedział Dan Houser z Rockstar. „Nie mogę zagłębiać się w szczegóły historii, bo nie chcemy zdradzić zbyt wiele przed premierą rozszerzenia, ale na pewno ta historia pokaże wam Liberty City z zupełnie innej strony.” Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że na nową historię nie wpłyną bezpośrednio kluczowe decyzje z oryginalnej gry, ale mnóstwo wydarzeń i tajemnic zostanie w tym epizodzie wyjaśnionych, więc cała fabuła nabierze rumieńców.

Podobnie jak GTAIV, również TLaD będzie najprawdopodobniej zawierać etykietkę z literką M, czyli będzie dostępna tylko dla pełnoletnich posiadaczy konta w serwisie Xbox Live. Póki co nie znamy ceny zapowiadanego dodatku.

Pecetowcy, którzy już za kilkanaście dni będą się bardzo cieszyć z premiery wyczekiwanego GTAIV, oraz dodatkowo miłośnicy konsoli Sony dostaną nowy powód do zazdroszczenia swym „xboxowym” kolegom. Czy możemy mieć nadzieję, że Straceni i Przeklęci pojawią się także na komputerach osobistych?

 

Szczegóły dotyczące dodatkowego epizodu do GTA IV - ilustracja #1
Szykuje się wybuchowa zima.