Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2008, 11:42

autor: Dorota "vampire" Drużko

Premiery dodatkowego epizodu GTA IV i GTA: Chinatown Wars przesunięte

Złe wiadomości dla fanów serii Grand Theft Auto przyniosła wczorajsza konferencja BMO Capital Market - w trakcie swego wystąpienia prezes firmy Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, poinformował o nowej dacie debiutu dodatkowej zawartości do GTA IV oraz produkcji przygotowywanej z myślą o przenośnej konsoli Nintendo, GTA: Chinatown Wars.

Złe wiadomości dla fanów serii Grand Theft Auto przyniosła wczorajsza konferencja BMO Capital Market. W trakcie swego wystąpienia prezes firmy Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, poinformował o nowej dacie debiutu dodatkowej zawartości do GTA IV oraz produkcji przygotowywanej z myślą o przenośnej konsoli Nintendo, GTA: Chinatown Wars. Teraz możemy być już pewni, że zgodnie z wcześniejszymi podejrzeniami, obiecywana przez Microsoft jesienna premiera rozszerzenia GTA IV nie wchodzi w rachubę - według słów Zelnicka nowy epizod powinien trafić do usługi Xbox Live pod koniec pierwszego kwartału roku fiskalnego jego firmy, ten natomiast kończy się 31 stycznia przyszłego roku. Prezes dodał jednak, że poślizg może być jeszcze większy i na dodatek przyjdzie nam poczekać aż do wiosny. W ramach wyjaśnienia powiedział, iż projekt ten jest bardzo ważnym przedsięwzięciem i będzie czymś naprawdę wyjątkowym. Strauss potwierdził również wcześniejsze słowa wiceprezesa Rockstar Games - Dana Housera – rozszerzenie jest już niemal ukończone.

Premiery dodatkowego epizodu GTA IV i GTA: Chinatown Wars przesunięte - ilustracja #1

Także posiadacze Nintendo DS muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż styczniowa premiera Grand Theft Auto: Chinatown Wars przesunięta została na drugi kwartał roku fiskalnego Take-Two Interactive. Oznacza to, że w najbardziej pesymistycznej wersji Chińską Dzielnicę odwiedzimy dopiero pod koniec kwietnia 2009. Jednocześnie według podanych przez Zelnicka informacji, w 2009 roku ukażą się następujące tytuły: Bioshock 2: Sea of Dreams, Mafia II i Borderlands. Niestety prezes nie sprecyzował, czy w tym wypadku chodzi o rok finansowy kończący się 31 października, czy też kalendarzowy.

Więcej informacji o Chinatown Wars znajdziecie w tej wiadomości. Korzystając z okazji przypomnijmy również, że już wcześniej długo wyczekiwana premiera GTA IV na PC została przeniesiona z 18 listopada na 2 grudnia.