Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2021, 20:05

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Powstanie aktorski serial na podstawie kultowego System Shocka

Serwis Binge zamierza przygotować aktorski serial na podstawie System Shocka. W jego produkcję mają być zaangażowani twórcy remake'u.

Zapowiedziany na tegorocznym E3 serwis streamingowy Binge – mający specjalizować się w tworzeniu filmów i seriali dla graczy – zapowiedział swój kolejny projekt. Jest nim serialowa, aktorska ekranizacja legendarnego System Shocka. Fabuła produkcji ma skupić się głównie na wydarzeniach powiązanych z historią z pierwszej odsłony gry, wraz z kilkoma motywami z sequela wplecionymi w główny wątek.

„Od powstania planów dotyczących naszej platformy [Binge – dop. red] naszym priorytetem była adaptacja System Shocka. To był dla nas naprawdę pamiętny moment, gdy podpisaliśmy tę umowę. Naszym celem zawsze było ekranizowanie gier, które nie tylko się do tego nadają, ale też są szczególnie bliskie sercom graczy” – powiedział Allan Ungar, dyrektor ds. treści w Binge, dla Forbes.

Producentami wykonawczymi ekranizacji będą Stephen Kick (prezes Nightdive Studios; twórców odświeżonych wersji System Shocka) oraz Larry Kuperman (dyrektor handlowy Nightdive Studios). Serial ma zachować elementy body-horroru (podgatunku mającego budzić niepokój poprzez eksperymentowanie z ludzkim ciałem), które były nieodzownym aspektem growego System Shocka. CEO Nightdive zabrał głos w sprawie przedsięwzięcia:

Zawsze uważałem, że aktorska adaptacja System Shocka byłaby świetnym medium, by ponownie opowiedzieć wstrząsającą historię Cytadeli i jej zbuntowanej AI, zsyłającej na załogę stacji niewyobrażalne okropieństwa. Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą zobaczenia, jak utalentowany zespół stojący za Binge przywraca System Shocka do życia w nowy i przerażająco realistyczny sposób.

Ekranizacja powinna dołączyć do oferty Binge wraz z premierą platformy zaplanowaną na przyszły rok. Warto wspomnieć, że twórcy serwisu mają w planach także aktorski serial osadzony w uniwersum Drivera. Sam growy System Shock zaś ma otrzymać remake oraz pełnoprawną trzecią część. Na ten moment data premiery obu nie jest znana. Jedyną ogłoszoną platformą, na którą zmierza sequel, jest PC, remake natomiast ma zagościć również na Xboxie One i PS4 – a zatem najprawdopodobniej i na PS5 oraz Xboxie Series X/S.