Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2016, 10:50

autor: Entelarmer

System Shock Remastered - kampania na Kickstarterze ruszy 29 czerwca

Studio Night Dive podało datę rozpoczęcia zbiórki w serwisie Kickstarter na grę System Shock Remastered. Kampania na rzecz odświeżonej edycji kultowego FPS-a rozpocznie się 29 czerwca.

Zbiórka na odświeżoną edycją System Shocka rozpocznie się pod koniec czerwca. - System Shock Remastered - kampania na Kickstarterze ruszy 29 czerwca - wiadomość - 2016-05-16
Zbiórka na odświeżoną edycją System Shocka rozpocznie się pod koniec czerwca.

Minęło ponad pół roku od czasu, gdy zespół Night Dive Studios zapowiedział System Shock Remastered – odświeżoną edycję nieco zapomnianej, ale klasycznej produkcji z gatunku FPS. Od listopada twórcy niezbyt hojnie szafowali informacjami na temat odświeżonej edycji pierwszej odsłony cyklu System Shock, aczkolwiek jeszcze w tym samym miesiącu opublikowano screeny, a w marcu mogliśmy obejrzeć pierwsze nagranie z rozgrywki. Od tego momentu studio nie podzieliło się nowymi materiałami. Również w dzisiejszej aktualizacji próżno szukać konkretów na temat odświeżonego System Shock, jako że poinformowano jedynie o dacie rozpoczęcia zbiórki w serwisie Kickstarter. Studio ogłosiło na Facebooku, że kampania ruszy dopiero za półtora miesiąca, a dokładniej 29 czerwca. Nie podano żadnych dodatkowych informacji na temat kampanii, na przykład o kwocie docelowej czy celach dodatkowych.

Przypomnijmy – oryginalny System Shock od studia Looking Glass Technologies ukazał się w 1994 roku, a choć zaliczał się do bardzo udanych produkcji, tytuł pozostał w cieniu kultowej dwójki, przez wielu uznawanej za jedną z najlepszych gier wszech czasów. Jeszcze przed ogłoszeniem System Shock Remastered zespół Night Dive wydał tzw. Enhanced Edition, czyli podrasowaną edycję System Shock, oferującą m.in. grafikę w wyższej rozdzielczości oraz opcję rozglądania się za pomocą myszy. W przeciwieństwie do tego czysto technicznego liftingu, Remaster wprowadzi zmiany do samej gry, poczynając od modyfikacji archaicznego interfejsu, a na większym nacisku na klimat rodem z horroru kończąc. Nie jest to jedyna próba przypomnienia graczom o tej legendarnej serii: w grudniu dowiedzieliśmy się o powstającej oficjalnej kontynuacji. Nad System Shock 3 pracuje studio OtherSide Entertainment, do którego w lutym dołączył Warren Spector – twórca oryginalnego System Shocka.