Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2015, 15:20

autor: Entelarmer

Remake pierwszego System Shock zapowiedziany, System Shock 3 w planach

Studio Night Dive zapowiedziało wydanie w pełni odświeżonego System Shocka na PC oraz konsole. Stephen Kick zdradził również, że w planach jest stworzenie trzeciej odsłony serii.

Najwyraźniej Shodan nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. - Remake pierwszego System Shock zapowiedziany, System Shock 3 w planach - wiadomość - 2015-11-12
Najwyraźniej Shodan nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Studio Night Dive znane jest nie tyle z tworzenia własnych produkcji, ile z ponownego wydawania klasycznych tytułów. Wśród udostępnionych przez nich gier znalazły się takie perełki, jak The 7th Guest, Wizardry 8 czy wreszcie seria System Shock. Dzięki Night Dive, które nabyło prawa do marki, odświeżona pierwsza odsłona tej ostatniej ukazała się we wrześniu pod nazwą System Shock: Enhanced Edition, zaś kultowa dwójka została udostępniona m.in. w sklepie GOG.com. Jak się okazuje, to bynajmniej nie koniec przygody studia z tym cyklem. Stephen Kick, założyciel Night Dive, oświadczył w rozmowie z serwisem Fast Company, że jego zespół zamierza stworzyć pełnoprawny remake pierwszego System Shocka, który ukaże się na PC oraz konsolach (konkretnych urządzeń nie podano). O poważnym potraktowaniu tego projektu świadczy zaangażowanie w produkcję Roberta Watersa, twórcy grafik koncepcyjnych do oryginalnego Szoku systemowego, który ma zadbać o stronę wizualną gry.

Jakby tego było mało, Kick ujawnił, że studio rozważa stworzenie trzeciej części cyklu. Niemniej od razu zaznaczył, że samo Night Dive nie dysponuje środkami niezbędnymi do stworzenia tak dużej produkcji. Stąd też w tej chwili prowadzone są rozmowy z wydawcami, którzy mogą być zainteresowani tym projektem, a w międzyczasie Kick i jego zespół skupiają się na swoim głównym celu – przenoszeniu gier z PC na konsole oraz urządzenia mobilne.

System Shock był w swoim czasie innowacyjny, ale graficznie wygląda na swoje 20 lat. - Remake pierwszego System Shock zapowiedziany, System Shock 3 w planach - wiadomość - 2015-11-12
System Shock był w swoim czasie innowacyjny, ale graficznie wygląda na swoje 20 lat.

System Shock to cykl futurystycznych strzelanek z elementami horroru oraz RPG. Pierwsza część od nieistniejącego już studia Looking Glass zadebiutowała w 1994 roku, zaś w 1999 roku ukazał się System Shock 2 autorstwa studia Irrational Games, którzy później stworzyli duchowego następcę serii – Bioshocka.