Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2013, 14:53

autor: luckie

System Shock 2 już jutro na GOG.com

System Shock 2 ponownie trafi do sprzedaży jutro, o godzinie12:00. W sklepie Good Old Games, ruszył zegar odmierzający czas do jutrzejszej premiery gry na tej platformie dystrybucji cyfrowej.

System Shock 2 przestraszy nas raz jeszcze - System Shock 2 już jutro na GOG.com - wiadomość - 2013-02-13
System Shock 2 przestraszy nas raz jeszcze
System Shock 2 na GOG.com
  • W sprzedaży od 14 lutego 2013 roku
  • Prawa do wydania gry i dokonania niezbędnych poprawek otrzymało studio Night Dive
  • Cena wyniesie 9,99 dolarów (ok. 33 zł)
  • Tytuł będzie działał na na Windows XP, Vista, 7 i 8
  • Cyfrowe wydanie zostanie wzbogacone o liczne materiały promocyjne

Oficjalnie ogłoszono, że System Shock 2 pojawi się w sklepie cyfrowym Good Old Games już jutro, o godzinie 12:00. Grę będzie można kupić w cenie 9,99 dolarów, czyli około 33 złote. Prawa do cyfrowego wydania System Shock 2 uzyskało (z niemałym trudem) studio Night Dive. Wspołpracując z ekipą GOG.com, udało im się dostosować ten kilkunastoletni tytuł do działania na najnowszych systemach operacyjnych – ponoć System Shock 2 będzie się dało bezproblemowo odpalić na Windowsie XP, Vista, 7 i 8. Niestety na razie brak jakichkolwiek informacji na temat reedycji pierwszego System Shocka.

Wydanie na GOG.com, oprócz samej gry, będzie zawierało sporo bonusów, w tym ścieżkę dźwiękową, szkice koncepcyjne, plany statku Von Braun, wywiad ze współzałożycielem studia Irrational Games, Kenem Levine’em i inne atrakcje. Poza tym obiecano, że będzie się dało bez przeszkód tworzyć modyfikacje i używać już istniejących modów.

Wielu zapamiętało System Shock 2 jako jedną z najstraszniejszych gier wszech czasów. Kwestię tę poruszono w rozmowie ze Stephenem Kickiem, szefem Night Dive, oraz z Guillaume Rambourgiem z GOG.com, opublikowanej na łamach serwisu Rock Paper Shotgun. Jeśli Wy również obawiacie się, że wraz z upływem lat gra studia Looking Glass Technologies przestała straszyć, to mamy dobre wieści. Ekipa testerów potwierdza, że tytuł jest tak samo przerażający, jak kiedyś. Nic dziwnego, w końcu kluczem do dobrego horroru jest siła sugestii, a nie paskudne monstra wyskakujące zza rogu.

Przy tej okazji przedstawiciele GOG.com zachęcają do głosowania w ich liście życzeń na gry, które Waszym zdaniem powinny wrócić do sprzedaży. Rambourg tłumaczy, że liczba potencjalnych nabywców danego tytułu w dużej mierze pomaga uzyskać odpowiednie licencje. To, że za powrotem System Shock 2 opowiedziało się ponad 34 tysiące fanów na pewno nie przeszło bez echa.