Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2016, 09:29

Pierwsze fragmenty rozgrywki z remake'u System Shocka

Studio Night Dive opublikowało filmik, na którym możemy zobaczyć pierwsze fragmenty rozgrywki z szykowanego na 2017 rok remake'u klasycznej gry System Shock.

Studio Night Dive opublikowało pierwszy materiał wideo z wersji pre-alfa nadchodzącego remake'u System Shocka – połączenia gry RPG oraz FPS-a z 1994 roku i absolutnego klasyka interaktywnej rozrywki. Możecie go obejrzeć powyżej. Na udostępnionym filmiku zobaczycie kilkanaście króciutkich fragmentów rozgrywki, a choć całość trwa zaledwie dwie minuty, nietrudno zauważyć znacznie ciemniejszą kolorystykę i poważniejszą muzykę. Jak wyjaśnił w rozmowie z serwisem Polygon Stephen Kick, założyciel Night Dive, jest to spowodowane pewnymi zmianami w koncepcji gry: „Zmieniliśmy projekt oryginału jako przerażającej, ale jednak przygody, w doświadczenie rodem z horroru”. W kwestii budowania atmosfery twórcy wzorują się nieco na produkcjach, które same zostały zainspirowane System Shockiem, takich jak Dead Space czy BioShock. Pod względem wizualnym remake prezentuje się na razie świetnie: zbudowane na silniku Unity lokacje są klimatyczne, zachowując jednak pewne elementy retro.

Twórcy remake'u pozostają wierni oryginałowi pod względem historii, jednak w innych elementach wprowadzają pewne zmiany. - Pierwsze fragmenty rozgrywki z remake'u System Shocka na dwuminutowym materiale - wiadomość - 2016-03-15
Twórcy remake'u pozostają wierni oryginałowi pod względem historii, jednak w innych elementach wprowadzają pewne zmiany.

Zapomniana od końcówki ubiegłego wieku seria System Shock ostatnimi czasy przeżywa niesamowity wzrost zainteresowania. Odświeżona edycja pierwszej części, która we wrześniu ubiegłego roku pojawiła się na Steamie, zebrała świetne oceny i pozwoliła twórcom na rozpoczęcie prac nad pełnoprawnym remake'iem. Najciekawsza wiadomość przyszła jednak w grudniu, kiedy to studio OtherSide Entertainment oficjalnie zapowiedziało System Shock 3. Od tamtego czasu o projekcie niewiele było słychać, jednak w lutym do zespołu deweloperskiego dołączył Warren Spector – legenda branży i współtwórca takich klasyków jak Deus Ex oraz Wing Commander. Nic więc dziwnego, że gracze już zacierają ręce na kolejne starcie z SHODAN.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Night Dive