Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2016, 19:54

autor: Ender

Zapowiedziano grę Oddworld: Soulstorm. Premiera w 2017 roku

Producenci z firmy Oddworld Inhabitants zapowiedzieli grę Oddworld: Soulstorm. Tytuł jest oryginalnym projektem, który przedstawi graczom nieznaną stronę świata Oddworld, a także nowe oblicze Abe'a - jednego z najpopularniejszych protagonistów serii, która zadebiutowała pod koniec lat 90.

To na razie jedyna grafika promująca grę - Zapowiedziano grę Oddworld: Soulstorm. Premiera w 2017 roku - wiadomość - 2016-03-14
To na razie jedyna grafika promująca grę

Firma Oddworld Inhabitants zapowiedziała grę Oddworld: Soulstorm. Jest ona kolejną odsłoną unikalnej serii produkcji spod szyldu Oddworld, która istnieje od 1997 roku. Premiera planowana jest na drugą połowę 2017 roku. Tytuł ma kontynuować historię rozpoczętą w wydanym w 2013 roku remaku Oddworld: Abe's Oddysee, pod tytułem Oddworld: New 'n' Tasty. Wiele wskazuje na to, że projekt będzie kompletnie świeżym spojrzeniem na Oddworld: Exoddus, które było oryginalnym sequelem Oddysee. Twórcy na razie nie zaprzeczają ani nie potwierdzają tej informacji. Bohaterem Soulstorm zostanie ponownie poczciwy i sympatyczny Abe, który od samego początku pozostaje maskotką całego cyklu. Tajemnicą są wciąż obsługiwane platformy sprzętowe, a co ważniejsze, gatunek nowej gry. Najprawdopodobniej nadal będziemy mieli jednak do czynienia z platformówką 2.5D z elementami logicznymi.

Wiemy natomiast, że Oddworld: Soulstorm zaproponuje fanom bardziej mroczną wizję uniwersum Oddworld, wykorzystującą i łączącą w zupełnie nowy sposób wcześniejsze wątki oraz idee. Gracze mają otrzymać wciągającą historię, komentującą współczesny model konsumpcjonizmu i kapitalizmu. W informacji prasowej i na otwartej właśnie stronie internetowej, twórcy podzieli się wstępnym zarysem fabuły tytułu. Po wydarzeniach przedstawionych w Oddworld: New 'n' Tasty Abe wraz z trzystoma pobratymcami, którzy wspólnie wyrwali się z rąk przebiegłych Glukkonów, znajduje się w sytuacji bez wyjścia. Bez jakiejkolwiek pomocy grupa przedziera się przez pustynie, pozbawiona jedzenia, picia i nadziei. W pewnym momencie strudzeni podróżnicy znajdują ukojenie w tajemniczym i uzależniającym napoju.

Warto dodać, że deweloperzy prowadzą w tej chwili kampanię w mediach społecznościowych, której celem jest ujawnienie kolejnych szczegółów dotyczących gry, a także portretu Abe'a.

  1. Oficjalna strona Oddworld: Soulstorm